Friss hírek

Button úgy érzi, már esélytelen a címvédésre

Ugyan sportemberhez méltóan nem adja fel, Jenson Button szerint reális esélye már nincsen a bajnoki cím megszerzésére, miután nullázott a hétvégi Koreai Nagydíjon, amivel 42 pontra nőtt a lemaradása az élre álló Fernando Alonsóval szemben, két futammal a vége előtt.

Bár a Red Bull duója kiesett, a McLaren brit versenyzője nem tudta kihasználni mindezt, és egyetlen pontot sem sikerült szereznie a vasárnapi Koreai Nagydíjon, ahol a vizes pályán egyszerűen nem volt tapadása, így a bukdácsolás után csak a 12. helyen végzett.

„Nem tudok mást tenni, mint nevetni, hiszen egy hisztérikus verseny volt a mai” – mondta a bajnoki címvédő a BBC Sport-nak adott nyilatkozatában közvetlenül a futam után.

„Egyszerűen nem volt tapadás, és szinte én voltam a leglassabb versenyző a pályán. Egy igen borzalmas nap volt a mai, jobb lenne minél előbb elfelejteni. A versenyt korábban le kellett volna állítani, ugyanis már nagyon sötét volt ahhoz, hogy forma-1-es autót vezessünk.”

Ami a bajnoki esélyit illeti, a brit versenyző a következőket mondta: „Már nem igazán vagyok harcban a bajnoki címért. A többieknek nagyon komoly problémáiknak kellene lenniük ahhoz, hogy megszerezhessem a végső győzelmet.”

„Éppen ezért úgy érzem, többé már nem vagyok harcban az idei vb-címért.”

Az utolsó két futamon összesen 50 pont kiadó, így a matematikai esély még megvan a címvédésre, azonban ehhez valami hihetetlen nagy csodára lenne szükség, nagyobbra, mint 2007-ben, mikor Kimi Raikkönen vert helyzetből felállva, megnyerte a bajnokságot.