Friss hírek

Hamilton nyerte a Portugál Nagydíjat Verstappen előtt!

A Mercedes hétszeres világbajnoka, Lewis Hamilton nyerte a 2021. évi Forma-1-es világbajnoki sorozat harmadik versenyét, a Portugál Nagydíjat. A brit versenyző mögött Max Verstappen és Valtteri Bottas ért célba. Győzelmével Hamilton 8 pontra növelte előnyét a bajnoki összetettben.

A pole pozícióból a Mercedes versenyzője, Valtteri Bottas várhatta a rajtot. A finn pilóta mindössze 7 ezredmásodperccel volt gyorsabb a szombati időmérőn, mint csapattársa, a világbajnoki címvédő Lewis Hamilton. A második rajtsorban a két Red Bull sorakozott, mögöttük Carlos Sainz foglalt helyet az 5. helyen a Ferrarival.

A RAJT

A rajtnál Bottas megőrizte a vezetést, Hamilton pedig tartotta a 2. helyet Max Verstappen előtt. Perez a másik Red Bull-lal viszont pozíciót veszített, a lágy gumikkal rajtoló Carlos Sainz el tudott menni mellette.

Az első kör végén Kimi Räikkönen hátulról eltalálta a csapattárs, Antonio Giovinazzi autóját, a finn első szárnya pedig beszorult az Alfa Romeo alá. Räikkönen versenye így hamar véget ért, a sok törmelék miatt pedig a biztonsági autót is be kellett küldeni.

A Safety Car a 6. kör végén hagyta el a pályát, Bottas megtartotta az első helyet, Verstappen azonban a szélárnyékot kihasználva el tudott menni Hamilton mellett. Sainz az újraindításnál két helyet is veszített: Norris és Perez is megelőzte, miközben Leclerc mellett Ocon tudott elmenni.

Verstappen tartotta a lépést Bottasszal, folyamatosan DRS-távolságon belül autózott a finn mögött, a 10. körben azonban hibázott, így Hamilton a pálya célegyenesében vissza tudta venni tőle a 2. helyet.

Perez a 14. körben egy határozott manőverrel megelőzte Norrist, és feljött a versenyben vezető hármas mögé.

HAMILTON AZ ÉLEN!

Hamilton a 20. körben egy nagyon agresszív manőverrel kívülről megelőzte Bottast, ezzel átvette a vezetést.

A lágy gumikon rajtoló Carlos Sainz a 21. kör végén érkezett meg a bokszba, a második etapra a Pirelli közepes keverékű abroncsait kapta. A szintén lágy gumikon induló Norris egy körrel később érkezett, és vissza tudott jönni a spanyol elé.

Fotó: Scuderia Ferrari

A közepes keveréken rajtolók közül Leclerc érkezett először a bokszba a 25. kör végén: a monacói autójára a kemény keverékű abroncsokat szerelték fel, a Ferrari tehát nem tervezett újabb kerékcserét.

Féltávnál Hamilton előnye 3,4 másodperc volt Bottasszal szemben, a finn mögött pedig Verstappen próbálkozott folyamatosan, de nem járt sikerrel.

A 36. körben Verstappen állt ki a bokszba, a verseny második felére a kemény keverékű abroncsokat kapta. 1 körrel később Bottas is érkezett, és bár vissza tudott jönni a holland elé, Verstappen a melegebb abroncsokkal támadást tudott indítani, és el is ment a Mercedes mellett.

VERSTAPPEN MEGELŐZI BOTTAST!

A következő körben Hamilton is érkezett a kemény keverékű gumikért, így Perez vette át a vezetést. Verstappen közel 4 másodperces lemaradásban volt Hamilton mögött.

Az 50. körben Perez még mindig rótta a köröket az élen, ám természetesen még adós volt egy kerékcserével. Hamilton közben folyamatosan zárkózott fel a mexikóira, és a frissebb gumikon viszonylag könnyen el is ment mellette.

Perezt az 52. körben ki is hívták a bokszba, az utolsó etapra a lágy keverékű gumikat kapta.

A verseny hajrájában Hamilton folyamatosan tartotta 5 másodperces előnyét Verstappennel szemben, aki viszont egyre inkább el tudott lépni Bottastól.

HAMILTON NYER PORTUGÁLIÁBAN!

A futamot végül viszonylag könnyen nyerte Hamilton, aki győzelmével 8 pontra növelte előnyét az összetettben Verstappennel szemben. A dobogó legalsó fokára Bottas állhatott fel, aki az utolsó körökben kiállt friss gumikért, hogy esélye legyen a leggyorsabb körre, és az azért járó extra pontra.

Így azonban Verstappen előtt is megnyílt a lehetőség egy újabb bokszkiállásra, a holland pedig érkezett is a bokszba. Verstappen végül megfutotta a leggyorsabb kört, ám mivel az egyik kanyarban túl szélesen fordult, törölték idejét, így Bottasé lett a bónuszpont.

A további pontszerzők: 5. Norris, 6. Leclerc, 7. Ocon, 8. Alonso, 9. Sainz, 10. Ricciardo.

A Forma-1-es világbajnokság jövő hétvégén folytatódik a Spanyol Nagydíjjal.