Hamilton nyitott az élen Abu Dhabiban - F1VILÁG.HU

Hamilton nyitott az élen Abu Dhabiban

Lewis Hamilton végzett az élen a szezonzáró Abu Dhabi Nagydíj pénteki első szabadedzésén, ahol a versenyzők ismerkedtek az új pályával. A McLaren brit pilótáját az idei világbajnok, Jenson Button követte, Sebastian Vettel és Rubens Barrichello előtt.

A leköszönő és az újdonsült világbajnok párharcát hozta a szezonzáró első edzése, ahol Hamilton végül alig egy tizeddel megelőzve honfitársát, az élen végzett a vadonatúj abu dhabi versenypályán.

A harmadik pozícióban Vettel futott be a Red Bullal, akit a Brawn másik pilótája, a bajnoki második helyért még harcban álló Rubens Barrichello követett.

Az első négy után volt egy nagyobb űr, Nick Heidfeld lemaradása már több mint hét tized volt az ötödik pozícióban az utolsó versenyére készülő BMW Sauber istállóval.

Nem meglepő módon, a másfélórás edzés elején nagyon poros volt a vadonatúj pálya, így az első harminc percben a nagyok a boxban várakoztak, egyedül a Toro Rosso versenyzői, illetve Kaumi Kobayashi és Romain Grosjean hajtott ki a pályára.

Az edzés felénél jártunk, mikor az élmenők kimerészkedtek a boxból. Elsőként a Red Bull duója, Vettel és Mark Webber teljesítette mért körét, akik azonnal át is vették a vezetést.

A német versenyző 1:45.372-es első ideje azonban hamar megdöntésre került, hiszen néhány perccel később Hamilton 1:44.908-as idejével felugrott az élre.

A McLaren brit versenyzője sokáig az első pozícióban maradt, miközben egyre több gumi került a burkolatra, és a versenyzők próbálgatták a határokat. Webber aztán 1:44.805-ös idejével átvette a vezetést, ám a Brawnok akkor még csak a középmezőnyben altattak.

Button azonban húsz perccel a vége előtt 1:44.524-es időt futott, mellyel felugrott az első helyre, amire a leköszönő világbajnok azonnal reagált, és az utolsó percekben egymást váltották az élen, mígnem végül Hamilton kaparintotta meg az első helyet 1:43.939-cel.

Többen megpördültek a pálya bizonyos pontjain, azonban komolyabb incidens nem történt, pedig számos ponton igen közel vannak a gumifalak a pályához.