Hamiltont beidézték a versenybírók, veszélyben a győzelem?

Fotó: Red Bull
SPIELBERG,AUSTRIA,01.JUL.18 - MOTORSPORTS - Grand Prix of Austria, Red Bull Ring. Image shows Lewis Hamilton (GBR/ Mercedes). Photo: GEPA pictures/ Daniel Goetzhaber // GEPA pictures/Red Bull Content Pool // AP-1W54NAZPD2111 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Beidézték a vasárnapi Német Nagydíjon győztes Lewis Hamiltont a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) stewardjai.

A brit versenyző a 14. helyről rajtolva nyert Hockenheimben, a verseny során azonban egy alkalommal a bokszbejáratnál átvágott a füvön, és végül kint maradt a pályán.

Még két éve, Bakuban Kimi Räikkönent hasonló incidens miatt 5 másodperces időbüntetéssel sújtották.

Bár Hamilton ügyét a verseny során nem vizsgálták, néhány perce jött a hír: a brit pilótát az incidens miatt beidézték a versenybírók.

Videó: Emiatt veszítheti el a győzelmet Hamilton

Érdekesség, hogy Hamiltont a verseny utolsó köreiben többször utasította a Mercedes csapata, hogy nyomja, amennyire csak lehet – feltehetően tisztában voltak azzal, hogy a brit pilóta büntetést kaphat.

A címvédő végül 4,535 másodperces előnnyel nyert csapattársa, Valtteri Bottas előtt.

Ha a stewardok úgy döntenek, a brit szabálytalan volt, elveszítheti futamgyőzelmét.