Heidfeld Hamilton előtt az utolsó szabadedzésen

Nick Heidfeld végzett az élen a Kínai Nagydíj harmadik és egyben utolsó szabadedzésén. A BMW Sauber német versenyzőjét a bajnokság éllovasa, Lewis Hamilton követte, aki mögött a BMW másik pilótája, Robert Kubica végzett.

Hamilton diktálta a tempót az edzés javarészében, ám mikor a mezőny feltetette autójára a lágyabb keverékű abroncsokat, a McLaren versenyzőjét megelőzte Heidfeld, aki 0.074 másodperccel bizonyult gyorsabbnak a bajnoki éllovasnál.

Robert Kubica a harmadik helyre repítette a másik BMW-t, 0.015 másodperccel lemaradva Hamilton mögött, ám a Ferrari duója, Felipe Massa és Kimi Raikkönen, illetve az elmúlt két verseny győztese, Fernando Alonso csak a 12., 13., és a 16. helyen landolt.

Az első húsz perc a Renault-é volt, mielőtt még Heikki Kovalainen (McLaren), Hamilton és Massa, majd a Toro Rosso francia versenyzője, Sebastien Bourdais át nem vette a vezetést.

Az edzés feléhez közeledve már a McLaren pilótái diktálták a tempót, Hamilton mindössze egy pillanatra engedte ki a kezéből az első helyet – mikor Bourdais megelőzte –, ám azonnal visszavágott kollégájának, és 1:36.669-es idejével visszavette vezető pozícióját.

Később Kovalainen állt az élre, ám a finn nem örülhetett sokáig, mert csapattársa azonnal válaszolt, és 0.155 másodperc jobb időt futott nála következő gyorskörén, mielőtt még a mezőny feltetette volna autójára a lágyabb keverékű gumikat.

Hamilton edzése azonban nem volt problémáktól mentes, kis híján lemásolta 2007-es manőverét, és első gyorskörét követően túllőtt a célon a boxutca bejárati ívén. A tavalyi évvel ellentétben a kavicságy helyett az aszfaltozott bukóteret választotta, és különösebb probléma nélkül vissza tudott térni a pályára.

A brit versenyző ezt követően tovább növelte előnyét, mikor a lágyabb keverékeken 1:36.135-ös időt repesztett.

Kubica volt az első, aki támadást tudott indítani Hamilton ellen, a lengyel versenyző alig maradt el riválisától, ám csapattársa, Nick Heidfeld sikerrel vette az akadályt, és az utolsó percekben az élre állt, ahonnan már el sem mozdult.

Kovalainen felugrott a negyedik pozícióba, majd kis híján összeütközött a célegyenes végén a boxból kihajtó Giancarlo Fisichellával.

Jarno Trulli zárta az első öt sorát a Toyotával, akit a Williams német versenyzője, Nico Rosberg, Bourdais, David Coulrhard (Red Bull), Kazuki Nakajima (Williams), és Nelson Piquet (Renault) követett.

A Ferrari versenyzői az edzés javarészét a középmezőnyben töltötték, és csak a 12., illetve a 13. helyen végeztek, míg Alonso – aki sokáig a tizennyolcadik pozícióban tanyázott – a végén feljött a 16. helyre, ám ideje majd’ egy teljes másodperccel bizonyult lassabbnak Heidfeldénél.

Mark Webberre vélhetően egy motorcsere vár, miután autója füstöt eregetve megállt a pályán.