Komoly fejlesztésekkel érkezik a hétvégi Spanyol Nagydíjra a Sauber alakulat – a gárda technikai igazgatója, James Key elárulta, bíznak abban, hogy az előrelépés a köridőkben is megmutatkozik.
Komoly fejlesztésekkel érkezik a hétvégi Spanyol Nagydíjra a Sauber alakulat – a gárda technikai igazgatója, James Key elárulta, bíznak abban, hogy az előrelépés a köridőkben is megmutatkozik.
Az európai szezon kezdetével valamennyi istálló jelentős módosításokat hajt végre idei versenygépén, ez alól a Sauber alakulata sem kivétel. James Key technikai igazgató a svájci gárda hivatalos weboldalának nyilatkozva elmondta, főként aerodinamikai téren várhatók újítások Spanyoországban.
|
„Lesz egy új, elég jelentős aerodinamikai csomagunk az autón, ami magába foglal egy teljesen új első szárnyat, frissítéseket az első –és hátsó fékcsatornákhoz, új oldalszekrényt, új elemeket a padlólemez belépő élénél és a kasztni alatt, illetve tesztelni fogunk ismét egy új kipufogórendszert” – nyilatkozta a szakember.
„Emellett tovább folytatjuk a munkát a mechanikai fejlesztéseken, amelyeket Isztambulban vetettünk be, és melyek pozitívnak bizonyultak. Szóval érdekes lesz látni, hogy működnek majd a dolgok. Ha jól, akkor köridőt tekintve elérhetünk néhány tizedmásodperces javulást.”
„A célunk, hogy hasonlóan jó formát mutassunk a versenyeken, mint eddig, és megpróbáljunk javítani az időmérőn nyújtott teljesítményen, hogy aztán a futamon a lehető legtöbb pontot szerezzük.”
A csapat mexikói versenyzője, Sergio Perez elmondta, reméli, hogy versenygépeik teljesítménye feljavul majd az újításoknak köszönhetően – elsősorban az időmérő edzéseken.
„Törökországban nem tudtuk megmutatni, mire vagyunk képesek, így remélem, hogy a Spanyolországban bevetésre kerülő fejlesztésekkel jobbak leszünk az időmérőn” – nyilatkozta az újonc versenyző.