Friss hírek

Leclerc az élen, törtek az autók a második edzésen!

A Ferrari versenyzője, Charles Leclerc végzett az élen a Forma-1-es Osztrák Nagydíj első szabadedzésén, miközben Max Verstappen és Valtteri Bottas is csúnyán összetörte autóját.

Az időjárással ezúttal sem voltak problémák a Spielberg közelében elterülő Red Bull Ringen – hacsak az nem jelent problémát, hogy az aszfalt hőmérséklete olykor megközelítette az 50°C-ot is!

A délután megtartott második gyakorláson már a Ferrari versenyautóira is felkerültek a Pirelli lágy keverékei, aminek úgy tűnik, meg is lett az eredménye: Charles Leclerc 1 perc 5,086 másodperces idővel végzett az élen.

A maranellóiak persze nem bízhatják el magukat, a monacói délutáni köre ugyanis bő 2 tizedmásodperccel lassabb volt, mint az a kör, mellyel Lewis Hamilton megnyerte az első szabadedzést Ausztriában.

A Red Bull Ringen akadtak események bőven: az edzést két alkalommal is meg kellett szakítani piros zászlókkal balesetek miatt. Előbb Max Verstappen törte össze versenygépét a pálya utolsó kanyarjában, majd nem sokkal később Valtteri Bottas is a gumifalban végezte: ő a 6-os kanyarban dobta el a Mercedest.

Mivel Bottas becsapódásakor a szenzorok 25G-s erőhatást mértek, a finn versenyzőt kivizsgálásra a pálya orvosi központjába szállították, ám szerencsére Verstappenhez hasonlóan ő is sértetlenül úszta meg a balesetet.

Nem sok kellett ahhoz, hogy a Red Bull és a Mercedes után a Ferrari is elveszítse egyik autóját: Sebastian Vettel szintén az utolsó kanyarban veszítette el uralmát versenyautója felett, a bukótérbe csúszott, ám szerencséjére éppen meg tudott állni a pályát szegélyező gumifal előtt.

A német versenyző a köridők tekintetében sem remekelt: csupán a 8. helyen zárt, közel 8 tizeddel elmaradva csapattársától.

Leclerc mögött egyébként a mindössze 12 körig jutó Valtteri Bottas zárt a 2. helyen, a Red Bull versenyzője, Pierre Gasly pedig Hamiltont megelőzve 3. lett.

A McLaren mindkét autójával a top 10-ben zárt: Carlos Sainz alig fél másodperces hátránnyal az 5. pozícióban zárt, Lando Norris pedig a 10. helyen fejezte be a tréninget. Kettejük közé Romain Grosjean (Haas), Kimi Räikkönen (Alfa Romeo), és a már említett Sebastian Vettel és Max Verstappen férkőzött be.

Fotó: McLaren

Meglepő módon igencsak gyengén szerepeltek a Renault-k: Nico Hülkenberg 16., Daniel Ricciardo pedig csupán 17. lett. Az utolsó pozíciókban szokás szerint a Williamsek zártak George Russell – Robert Kubica sorrendben.

A Forma-1-es Osztrák Nagydíj programja szombaton délben folytatódik a 3. szabadedzéssel, az időmérőt 15 órától tartják majd.