Leclerc: Nehéz hétvége lesz, de okoztunk már meglepetést idén! - F1VILÁG.HU

Leclerc: Nehéz hétvége lesz, de okoztunk már meglepetést idén!

Nehéz hétvége várhat a Ferrari Forma-1-es csapatára Belgiumban – ezt mondja az olasz istálló ifjú titánja, Charles Leclerc, aki ezzel együtt bízik a kellemes meglepetésben.
FERRARI F1 GP BELGIO - GIOVEDI 26/08/2021 credit @Scuderia Ferrari Press Office Charles Leclerc Sky Sports F1

A monacói versenyző 2019-ben Spa-Francorchamps-ban szerezte első F1-es győzelmét, elmondása szerint azonban az idei Ferrarinak egyáltalán nem fekszik majd a 7 km hosszú belga pálya.

A csapat autója idén főleg a lassabb pályákon nyújtott jó teljesítményt, bár tény, hogy Leclerc a tempós Silverstone-ban a 2. helyen ért célba.

„Azt gondolom, a belga pálya papíron elég nehéz lesz számunkra” – mondta csütörtökön a monacói.

„Másfelől viszont voltak már kellemes meglepetések idén, szóval remélhetőleg lesz még egy ezen a hétvégén, és versenyképesebbek leszünk, mint gondoltuk. Papíron viszont ez nem egy túl erős pálya számunkra.”

A Ferrari ráadásul a hűvösebb időjárási körülmények között is küszködött idén – kiváltképp a Francia Nagydíjon, ahol idei leggyengébb szereplését mutatta a Scuderia.

Leclerc beszélt arról is, egyelőre még nem tudja, mikor kapja meg a Ferrari új, továbbfejlesztett motorját.

„Tudom, hogy lesz egy fejlesztés a motor hibrid részén. Hogy mikor vetjük be, azt még nem tudjuk” – mondta.