Az eső sem tudta megállítani, Verstappen óriási előnnyel nyert Monacóban! - F1VILÁG.HU

Az eső sem tudta megállítani, Verstappen óriási előnnyel nyert Monacóban!

Max Verstappen magabiztos győzelmével zárult a 2023-as Forma-1-es idény hatodik versenye, a Monacói Nagydíj, ahol a futam utolsó harmadát esős körülmények között teljesített a mezőny. Fernando Alonso a 2. helyen ért célba a hercegségben, míg a dobogó legalsó fokára Esteban Ocon állhatott fel.
MONTE-CARLO, MONACO - MAY 27: Max Verstappen of the Netherlands driving the (1) Oracle Red Bull Racing RB19 on track during qualifying ahead of the F1 Grand Prix of Monaco at Circuit de Monaco on May 27, 2023 in Monte-Carlo, Monaco. (Photo by Dan Mullan/Getty Images)

A pole pozícióból a Red Bull világbajnoki címvédője, Max Verstappen várhatta a startot a szezon hatodik versenyén, mellette pedig az Aston Martin kétszeres világbajnoka, Fernando Alonso sorakozott. Bár az időmérőn a helyiek kedvence, Charles Leclerc érte el a legjobb köridőt, a Ferrari versenyzője 3 rajthelyes büntetést kapott egy időmérős feltartásért, így csupán a 6. rajtkockából indulhatott. A második rajtsorban így Esteban Ocon, valamint Carlos Sainz foglalt helyet, míg az 5. helyről Lewis Hamilton várhatta a startot. A Forma-1 mezőnyét száraz pálya fogadta a hercegségben, a futam utolsó harmadára azonban az eső is megérkezett.

A RAJT

Verstappen a közepes, Alonso pedig a kemény keverékű gumikkal vágott neki a 78 körös versenynek, a rajtnál pedig nem történt pozíciócsere az élen, a címvédő megőrizte a vezetést az Aston Martin versenyzőjével szemben, a két világbajnokot pedig Ocon, Sainz, Hamilton és Leclerc követte a top 6-ban. A szombati időmérőn balesetező Sergio Perez az utolsó helyről rajtolt, ő már a nyitókör végén a bokszba állt, hogy letudja kötelező kerékcseréjét, és a kemény keverékű gumikkal teljesítse a távot.

A 12. körben Carlos Sainz hátulról majdnem telibe trafálta Esteban Ocon autóját az alagút végén, de szerencséjére el tudta kerülni az Alpine-t. Első szárnya így is hozzáért a francia versenygépéhez, le is tört a bal oldali véglap, de a spanyol kint maradt a pályán.

A 20. körben Verstappen előnye már 20 másodperc volt Alonsóval szemben, Esteban Ocon pedig további 15 másodperccel volt lemaradva a 3. helyen. Verstappen a 31. körben már saját csapattársát, Perezt körözte le, aki a 16. helyen autózott csak.

A 31. körben Hamilton kezdte meg a kerékcserék sorát, egy körrel később pedig Ocon is a bokszba hajtott a 3. helyről, az ő kiállása azonban nem ment simán. Ennek ellenére nem veszített pozíciót Sainzcal szemben, a spanyol kerékcseréjét követően a francia pilóta mögé jött vissza.

MEGÉRKEZETT AZ ESŐ!

Az esőfelhők egyre közelebb kerültek a pályához, Verstappen pedig az 50. körben 9 másodperc körüli előnyben volt Alonsóval szemben, és továbbra is kivárt első és egyetlen tervezett kerékcseréjével. Az 52. kör környékén aztán megérkezett az eső a monte-carlói pálya környékére, ennek ellenére Alonso a 2. helyről két körrel később közepes keverékű abroncsokkal hajtott a bokszba! Az eső viszont egyre jobban rákezdett, így Verstappen autójára már az intermediate-abroncsokat szerelték fel a kerékcsere során, és Alonso is újra a bokszba hajtott köztes esőgumikért.

A körülmények igencsak nehezek voltak, rengeteg versenyző hibázott, Russell pedig egy 5 másodperces időbüntetést is kapott, amiért veszélyesen tért vissza a pályára, és összeütközött Sergio Perezzel.

VERSTAPPEN VERHETETLEN VOLT

Az eső aztán alábbhagyott, Verstappen pedig ugyan több hibát is elkövetett, végül rendkívül magabiztos, 27 másodperces előnyt autózott ki az élen, és simán megnyerte a Monacói Nagydíjat Fernando Alonso előtt. A dobogó legalsó fokára az Alpine versenyzője, Esteban Ocon állhatott fel, aki a nehéz körülmények ellenére magabiztosan verte vissza a Mercedesek támadásait.

A Ferrari végül nem zárt jó eredményekkel Monte-Carlóban: Charles Leclerc 6., Carlos Sainz pedig csak 8. lett, kettejük közé Pierre Gasly férkőzött be. A top 10 a két McLaren-pilótával, Lando Norrisszal és Oscar Piastrival egészült ki.

Győzelmének köszönhetően Verstappen 39 pontra növelte előnyét az összetettben Sergio Perezzel szemben. A Forma-1-es világbajnoki sorozat jövő hétvégén folytatódik a Spanyol Nagydíjjal.