Mesteri taktikával nyert Hamilton Barcelonában! - F1VILÁG.HU

Mesteri taktikával nyert Hamilton Barcelonában!

A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton nyerte a Forma-1-es világbajnoki sorozat negyedik versenyét, a Spanyol Nagydíjat. A brit versenyző csapata, a Mercedes zseniális stratégiájával gyűrte le a versenyben sokáig vezető Max Verstappent. A dobogó legalsó fokára Valtteri Bottas állhatott fel.
BARCELONA, SPAIN - MAY 09: Max Verstappen of the Netherlands driving the (33) Red Bull Racing RB16B Honda and Lewis Hamilton of Great Britain driving the (44) Mercedes AMG Petronas F1 Team Mercedes W12 compete for position into the first corner at the start of the race during the F1 Grand Prix of Spain at Circuit de Barcelona-Catalunya on May 09, 2021 in Barcelona, Spain. (Photo by Lars Baron/Getty Images)

A pole pozícióból Lewis Hamilton vágott neki a versenynek, mellőle Max Verstappen várta a rajtot. Hamilton 100. rajtelsőségét szerezte a szombati időmérő edzésen. A második sorban Valtteri Bottas és Charles Leclerc sorakozott.

A RAJT

A rajtot Verstappen kapta el jobban, a holland az 1-es kanyarban agresszíven be is bújt Hamilton mellé, miközben Leclerc a 4. helyről rajtolva el tudott menni Bottas mellett.

Perez a 6. helyre jött fel a másik Red Bull-lal, míg Carlos Sainz két pozíciót veszítve visszacsúszott a 8. helyre.

A 9. körben pályára küldték a biztonsági autót, Yuki Tsunoda alatt ugyanis megállt az AlphaTauri autója, feltehetően motorhiba miatt. A Safety Car a 10. kör végén hagyta el a pályát, Verstappen pedig megőrizte a vezetést Hamiltonnal szemben.

Az élmezőnyből Bottas érkezett először a bokszba: a finn a 23. kör végén érkezett a közepes keverékű abroncsokért, egy körrel később pedig Verstappen is kiállt az élről. A Red Bull nem remekelt a bokszban, a holland kerékcseréje 4 másodpercig tartott.

Lewis Hamilton csak a 28. körben állt ki kerékcserére, ő is megkapta a közepes keverékű Pirelli-gumikat a második etapra, és Verstappen mögé jött vissza. Ugyanebben a körben Leclerc is kiállt, Bottas korai kiállása pedig kifizetődő volt, a monacói csak a Mercedes mögé tudott visszajönni a pályára.

Féltávnál, a 33. körben Verstappen előnye 1,1 másodpercre csökkent Hamiltonnal szemben, míg a 3. helyen továbbra is Bottas autózott, megelőzve Leclerc-t, Ricciardót és Perezt.

HAMILTON MÁSODSZOR IS KIÁLL!

A 43. körben Hamilton a bokszba hajtott második kerékcseréjére, a hajrára a közepes keveréket kapta, miközben Verstappent a pályán tartották, és megpróbálták egy kerékcserével teljesíteni a futamot.

A verseny 46. körében Perez egy határozott manőverrel kívülről megelőzte Ricciardót, így feljött az 5. pozícióba.

Bottasnak az 50. körben szóltak a rádión, hogy Hamilton mögötte alternatív stratégián van, és a győzelemért harcol – jelezve ezzel a finn pilótának, hogy engedje el maga mellett a címvédőt.

Nem sokkal később Bottas könnyelműen el is engedte maga mellett Hamiltont, aki ekkor 10 másodpercre volt a versenyben vezető Verstappentől. Bottas hamarosan kiállt a bokszba második kerékcseréjére, így Leclerc mögé esett vissza, az utolsó etapra azonban a lágy abroncsokat kapta.

Bottas az 57. körben érte utol Leclerc-t, és a célegyenesben viszonylag simán el is ment a Ferrari mellett. Hamilton hátránya ekkor már csak 4 másodperc volt Verstappen mögött, és körönként mintegy 2 másodperccel volt gyorsabb a hollandnál.

HAMILTON MEGELŐZI VERSTAPPENT!

A 60. körben Hamilton utolérte Verstappent, és a frissebb gumikon simán megelőzte a hollandot. Verstappen kör végén érkezett is a bokszba friss abroncsokért, hogy a leggyorsabb körért járó bónuszpontra esélye legyen.

A szezon negyedik versenyét végül Lewis Hamilton nyerte meg a Mercedes pazar taktikájának köszönhetően. Max Verstappen végül a 2. helyen ért célba, a holland pedig a bónuszpontot is bezsebelte a leggyorsabb körnek hála. A holland hátránya viszont így is további 7 ponttal nőtt az összetettben Hamiltonnal szemben.

A dobogó legalsó fokára Valtteri Bottas állhatott fel, megelőzve Charles Leclerc-t, valamint Sergio Perezt. A pontszerző helyeken Daniel Ricciardo, Carlos Sainz, Lando Norris, Esteban Ocon és Pierre Gasly végeztek még.

A Forma-1-es világbajnokság két hét múlva, a Monacói Nagydíjjal folytatódik majd.