Prost összecsap Schumacherrel - F1VILÁG.HU

Prost összecsap Schumacherrel

Az F1 négyszeres világbajnoka, Alain Prost megerősítette, hogy részt vesz a már hagyományosan minden év végén megrendezésre kerülő Bajnokok Tornáján, aminek idén a németországi Düsseldorf ad helyet novemberben.

A francia legenda, aki 51 futamgyőzelmet aratott forma-1-es pályafutása során, ami alatt a Williams és a McLaren istállóval is világbajnoki címet szerzett, először vesz részt a Bajnokok Tornáján, ahol a motorsportok elitkategóriáinak legjobbjai csapnak összes azonos versenygépekkel.

Az idei eseményre már bejelentkezett a forma-1 hétszeres világbajnoka, Michael Schumacher, és honfitársa, az idei év egyik nagy esélyese, Sebastian Vettel, ám a szervezők bíznak abban, hogy Fernando Alonso és Lewis Hamilton is csatlakozik majd a mezőnyhöz.

A tavalyi Bajnokok Tornáját – aminek a pekingi Madárfészek stadion adott otthont – Mattias Ekström nyerte meg, aki az utolsó körben éppen Schumachert verte meg. Az eseményen még soha nem győzött aktív forma-1-es versenyző.

Heikki Kovalainen az egyetlen jelenlegi f1-es versenyző, akinek sikerült győzelmet aratnia, még 2004-ben, mikor a Nissan Világsorozat bajnokaként csatlakozott a küzdelemhez.