Raikkönen Alonso előtt az utolsó edzésen - F1VILÁG.HU

Raikkönen Alonso előtt az utolsó edzésen

Kimi Raikkönen megtartotta vezető pozícióját az időmérő előtti utolsó szabadedzésen, ám csapattársa, Felipe Massa visszacsúszott az időközben feltámadni látszó Fernando Alonso mögé a harmadik helyre. A hazaiak kedvence, Hamilton a negyedik lett.

Kimi Raikkönen tovább folytatta szárnyalását a szombati szabadedzésen Silverstone-ban. Már-már úgy tűnt, ismét egy kettős Ferrari diadalt ünnepelhetünk, azonban a tréning végén Fernando Alonso futott egy gyorskört, mellyel felugrott Massa elé a második helyre. A kétszeres világbajnok csapattársa, a hazai színekben versenyző Lewis Hamilton a negyedik lett.

Raikkönen szinte mindvégig vezetett a hétvége utolsó szabadedzésén. A finn pilóta a tréning huszadik percében hajtott ki először a pályára, és 1:20.278-as idejével azonnal az élre állt. Alonso ugyan 0.110 másodperccel felülmúlva vetélytársát, ideiglenesen átvette a vezetést, a Ferrari finn pilótája azonnal válaszolt arra, és 1:19.751-es idejével feladata a leckét a többieknek. Bár Alonso javított következő gyorskörén, így is 0.343 másodperc volt kettejük között a különbség.

Massának jóval eseménydúsabb edzése volt, mint csapattársának. A brazil versenyző többször is elhagyta a pályát, első körén szélesen vette a Becketts kanyart, majd később a Stowe-nál látogatott ki a fűre. A Ferrari versenyzője az utolsó pillanatokban ugyan felugrott a második helyre, ám Alonso végül elhappolta előle a második pozíciót a McLaren utolsó gyorskörén.

Hamilton nem volt veszélyes az első három helyezettre, a brit versenyző végül 0.593 másodperccel lemaradva az élen álló Raikkönen mögött, a negyedik pozícióban végzett.

A Williams német versenyzője, Nico Rosberg megtartotta pénteki lendületét, és a Ferrari, valamint a McLaren mögött megszerezte az ötödik pozíciót. Csapattársa, Alex Wurz mindössze csak négy tizedmásodperccel maradt el tőle, ám tíz hellyel hátrébb végzett. Érdekes megjegyezni, hogy mindössze hat tized választotta el az ötödik helyen befutó Rosberget a tizennyolcadik pozíciót megszerző David Coulthardtól, tehát az idők nagyon közel voltak egymáshoz.

Ralf Schumacher tovább folytatta szárnyalását, és megszerezte a hatodik helyet a Toyotával, míg csapattársa, Jarno Trulli csak a tizenhetedik helyen végzett. Az olasz pilóta idegesen mutogatott Hamiltonnak a tréning végén, aki véleménye szerint feltartotta.

A Toro Rosso versenyzői ismét remekeltek a szabadedzésen. Sokáig az első hatban tartózkodtak, ám később visszacsúsztak. Liuzzi végül javított, és megkaparintotta a hetedik helyet, míg Speed a tizenharmadik pozícióban végzett. A Renault finnje, Heikki Kovalainen, a BMW-s Nick Heidfeld, és a Super Aguri hazai színekben versenyző pilótája, Anthony Davidson zárta az első tíz sorát.

Jenson Button visszatért a pályára, miután hátfájdalmai miatt kihagyta a péntek délutáni tréninget. A brit versenyző mindent megtett annak érdekében, hogy behozza lemaradását, rengeteget dolgozott a pályán, ám végül csak a tizenkilencedik helyen végzett. Robert Kubica számára nem sikerült túl jól az utolsó tréning, ugyanis idejét javarészt a boxban töltötte, miközben szerelői folyamatosan dolgoztak autóján. Bár az edzés végén vissza tudott térni a pályára, csak a tizenhatodik helyig jutott.