Räikkönen az élen a barcelonai F1-es teszten

Fotó: Alfa Romeo Racing
Kimi Räikkönen, Alfa Romeo Racing
Az Alfa Romeo versenyzője, Kimi Räikkönen volt a leggyorsabb a Forma-1-es csapatok barcelonai tesztjének szerdai napján, délelőtt.

A finn versenyző eddig 64 kört tett meg a katalán ringen, és 1 perc 17,762 másodperces idővel áll az élen, megelőzve korábbi csapattársát, a négyszeres világbajnok Sebastian Vettelt.

A Ferrari versenyzőjének hátránya jelenleg 6 tizedmásodperc Räikkönenhez képest, és igazán produktív délelőttön van túl, hiszen egymaga 80 kört tett meg Barcelonában.

A 3. helyet Nico Hülkenberg (Renault), a 4. pozíciót pedig Daniil Kvyat (Toro Rosso) őrzi, őket Max Verstappen (Red Bull), illetve a Haas autóját tesztelő Pietro Fittipaldi követi.

A McLarennél Carlos Sainz van ma szolgálatban, ő mindössze 27 körig jutott, miután a tesztnap első két óráját a garázsban töltötte. A McLaren tájékoztatása szerint ennek oka az volt, hogy az éjszaka során elvégzett változtatásokat véglegesítették. A spanyol pilóta egyébként elsőként tesztelte a Pirelli leglágyabb, C5 néven futó keverékét.

Sainznak egyébként volt egy megpördülése is nem sokkal az ebédszünet előtt, de sikerült elkerülnie a kavicságyat.

A 8. pozícióban egyelőre Sergio Perez (Racing Point) tanyázik, mögötte Valtteri Bottas áll a 9. helyen a Mercedesszel. A finn nagyon szorgalmas volt délelőtt, 88 körig jutott, és szemmel látható, hogy a német istálló továbbra sem a köridőket helyezi előtérbe.

A tesztnap végén jelentkezünk majd részletes beszámolónkkal, és természetesen képgaléráinkkal is.

A tesztnap 14 órakor folytatódik, délután állítólag már a Williams csapata is csatlakozik. A brit istálló új autója hajnali 4 órakor érkezett meg Barcelonába.