Ricciardo szerezte meg a pole-t Monacóban!

Daniel Ricciardo szerezte meg a rajtelsőséget a Monacói Nagydíj szombati időmérő edzésén. A bombaformában teljesítő ausztrál mögött a két Mercedes zárt Nico Rosberg – Lewis Hamilton sorrendben.

Alig kezdődött el az időmérő edzés első etapja, Felipe Nasr autójából füst jött ki, így a brazil pilóta leállította versenygépét a pálya szélén. A kvalifikációt azonnal piros zászlóval megállították, hogy az autót leszállíthassák a pályáról, valamint az olajfoltokat is letakarították a pályabírók.

Nem ez volt az egyetlen piros zászlós periódus a Q1 alatt, ugyanis a harmadik szabadedzés után újra falnak csapta Red Bullját Max Verstappen. A fiatal holland pilóta nem sérült meg, azonban a kereke kitört, valamint az autón is jelentős sérülések keletkeztek. Mivel Verstappen nem teljesített mért kört a balesetig, a 21. rajtpozícióból rajtolhat a vasárnapi versenyen.

Az első szakasz végén Marcus Ericsson (Sauber), Jolyon Palmer (Renault), Rio Haryanto (Manor), Pascal Whrlein (Manor), Max Verstappen (Red Bull) és Felipe Nasr (Sauber) búcsúztak.

A Q1 végén Kevin Magnussen hajtott pályára a Renault-jával csapattársa mögött, azonban a lámpa közben pirosra váltott, így a dánnak már a bokszban kellett volna maradnia – az FIA minden bizonnyal megvizsgálja majd az esetet.

A második szakaszban Rosberg is hozzáért a szalagkorláthoz, azonban ő szerencsésebben megúszta, mint Max Verstappen – a német pilóta autója nem sérült, így probléma nélkül folytathatta az időmérőt, azonban arra kérte csapatát, hogy vizsgálják meg a versenygépét.

A Williams egyáltalán nem lehet boldog az időmérőt követően, hiszen egyik versenyzőjük sem jutott tovább a Q3-ba – Valtteri Bottas a 11., Felipe Massa pedig a 14. pozícióban zárt. A Q2 további kiesői: Esteban Gutierrez (Haas), Jenson Button (McLaren), Romain Grosjean (Haas) és Kevin Magnussen (Renault) voltak.

Fernando Alonso, a McLaren versenyzője viszont örülhetett, hiszen versenygépét továbbrepítette az időmérő utolsó szakaszába, ahol a 10. rajthelyet szerezte meg.

Lewis Hamilton minden bizonnyal már maga sem hiszi el, hogy a balszerencse ismét lesújtott rá – a brit pilóta nem tudott pályára hajtani a Q3-ban, ugyanis elment a motorerő, így szerelői visszatolták őt a bokszba. A brit azonban 6 perccel az időmérő vége előtt újra kigurult a garázsából, és végül egy nagy hajrával a harmadik rajtkockát szerezte meg.

A Q3-ban Daniel Ricciardo űridőt autózva megszerezte a pole pozíciót: az ausztrál pilóta 1:13.622es idővel végzett az élen, mögüle Nico Rosberg és Lewis Hamilton indulhat majd a Mercedesszel. A Ferrarik ezúttal nem vettek részt a végső küzdelemben, Sebastian Vettel a 4., Kimi Räikkönen pedig a 6. helyen zárt, ám a finn váltócsere miatt öthelyes rajtbüntetésben részesül, így csak a 11. pozícióból rajtolhat majd. A két Ferrari közé pedig Nico Hülkenberg érkezett meg a Force Indiával, csapattársa, Sergio Perez a 8. lett.

Jól szerepelt a két Toro Rosso, hiszen miután Carlos Sainz és Daniil Kvyat bejutott a Q3-ba, előbbi versenyző a 7., utóbbi pedig a 9. helyet szerezte meg.