Rosberg maradt az élen a második edzésen

A Williams német pilótája, Nico Rosberg a második szabadedzésen sem talált legyőzőre a hétvégi idénynyitó Ausztrál Nagydíjnak helyet adó Melbourne-ben. A második pozícióban Rubens Barrichello végzett a Brawn GP-vel, akit a toyotás Jarno Trulli követett a harmadik helyen.

Eddig minden jel arra utal, hogy a Brawn GP, a Toyota, és a Williams istálló valóban előnyben van a többiekkel szemben vitatott diffúzor elrendezése miatt, amit tökéletesen bizonyít az a tény, hogy az említett három alakulat versenyzői az első hétben végeztek a pénteki második tréningen Melbourne-ben.

A riválisok tehát joggal aggódhatnak, hogy mi lesz a hétvége további részében, ugyanis hiába óvták meg a vitatott elrendezést, azt a sportfelügyelők szabályosnak minősítették, és a Fellebbviteli Bíróság legkorábban a jövő hétvégi Maláj Nagydíj után ülhet össze Párizsban.

A második edzés igen mozgalmas volt az Albert Parkban, ahol a csapatok nem spóroltak a körökkel, és mindent megtettek azért, hogy a lehető legjobban felkészítsék autóikat a hétvége további részére.

A tréning elején a Toyota duója, Jarno Trulli és Timo Glock állt az élre, majd Rosberg vette át a vezetést az edzés harmincadik percében 1:26.293-as idejével. A Williams német versenyzője ezt követően 1:26.142-es időt repesztett, majd visszatért a boxba új gumikért, amiken 1:26.053-as kört ment, mellyel meg is szerezte az első helyet.

A második pozícióban a Brawn GP brazil pilótája, Rubens Barrichello végzett, akit Jarno Trulli követett a Toyotával. Az olasz versenyző nem kevesebb, mint 42 kört teljesített a másfélórás tréningen. Mögötte a Red Bull Racing hazai színekben futó pilótája, Mark Webber landolt, aki egyedüliként tudott beékelődni a vitatott diffúzorral szárnyalók közé.

Az ausztrál pilóta csapattársa, Sebastian Vettel minden erejével azon volt, hogy behozza a reggeli edzésen felhalmozott lemaradását, azonban nagy igyekezetében megpördült a négyes kanyarban, és a sóderágyban landolt, ahol véget is ért számára az első edzésnap. A német versenyző, aki a tavalyi évben brillírozott a Toro Rossóval, a nyolcadik lett.

Jenson Button az ötödik helyen végzett a másik Brawn GP-vel, akit a Toyota németje, Timo Glock követett Kazuki Nakajima (Williams) előtt.

A Force India remekül teljesített a második edzésen. Adrian Sutil a kilencedik helyre kormányozta Mercedes-Benz motorral szerelt autóját, míg csapattársa, Giancarlo Fisichella a tizenharmadik lett.

Felipe Massa a tízedik helyre hozta be a Ferrarit. A brazil versenyző egy teljes másodpercet kapott Rosbergtől, és egy tizeddel előzte meg csapattársát, Kimi Raikkönent. Az olaszok duója többször is elhagyta a pályát.

A mezőny másik két világbajnoka, Fernando Alonso és Lewis Hamilton sem tudott bejutni az első tízbe. A Renault spanyolja a tizenkettedik lett, míg a bajnoki címvédő csak a tizennyolcadik helyig jutott a McLarennel, egy pozícióval hátrébb, mint csapattársa, Heikki Kovalainen.