Rosberg nyert, Hamilton elszúrta a rajtot Monzában

A Mercedes német versenyzője, Nico Rosberg nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíjat, megelőzve a pole pozícióból induló Lewis Hamiltont. A dobogó legalsó fokára Sebastian Vettel állhatott fel.

A pole pozícióból induló Hamilton rosszul kapta el a startot, az első helyről a hatodikra csúszott vissza, miközben Rosberg visszaverte a Ferrarik támadását.

Hamiltonnak már az első körben meg kellett kezdenie a visszakapaszkodást, és egy remek manőverrel meg is előzte Daniel Ricciardót, majd Valtteri Bottast kezdte el támadni.

A második körben Jolyon Palmer és Felipe Nasr ütköztek össze, a baleset következtében utóbbi versenyző ki is kellett, hogy álljon a versenyből.

Eközben Rosberg egyre inkább növelte előnyét Sebastian Vettellel szemben, a 4. körben már 2 másodperccel vezetett honfitársa előtt.

A 11. körben Hamilton Bottas ellen is támadást indított, és a monzai pálya célegyenesében egy határozott manőverrel megelőzte a finnt, ezzel feljött a negyedik helyre.

A 15. kör környékén az első kerékcserék is megkezdődtek, Rosberg előnye azonban ekkor már közel 10 másodperc volt Vettellel szemben az élen. A ferraris a 16. kör végén érkezett friss abroncsokért, és csapattársa, Räikkönen elé jött vissza a pályára.

Miután a Mercedesek a lágy abroncsokkal vágtak neki a versenynek, időközben nyilvánvalóvá vált, hogy a német istálló versenyzői 1 kerékcserével próbálják meg teljesíteni a versenytávot.

Rosberg a 24. körben érkezett meg a bokszba, és ahogy várható volt, autójára a közepes keverékű abroncsokat szerelték fel. Hamilton 1 körrel később érkezett, és a két Ferrari mögé jött vissza a pályára.

A 28. körben Pascal Wehrlein műszaki hiba miatt kénytelen volt leparkolni autóját az 1-es kanyarban, ezzel pedig már háromra nőtt a kiesők száma Monzában.

Vettel a 33. kör végén érkezett meg második kerékcseréjére, a Ferrari szerelői pedig a lágy keverékű abroncsokat szerelték fel autójára, miután azonban a Mercedesek többször nem érkeztek, a németnek esélye sem volt felvenni a versenyt a győzelemért.

A versenyt végül nagy fölénnyel Nico Rosberg nyerte meg, míg másodikként csapattársa, Lewis Hamilton futott be, kinek győzelmi esélyei már a rossz rajt után elszálltak.

A két Ferrari a maximumot hozta ki a mai versenyből, Vettel a harmadik, Räikkönen pedig a negyedik helyen futott be, Daniel Ricciardo pedig a verseny második felében megelőzte a Williams versenyzőjét, Valtteri Bottast.

Max Verstappen hetedik lett a másik Red Bull-lal, és pontszerző helyen zárt a két Force India is: Sergio Pérez nyolcadik, Nico Hülkenberg tizedik lett. Kettejük közé Felipe Massa férkőzött be a kilencedik helyen.

A Forma-1-es világbajnoki sorozat két hét múlva folytatódik a Szingapúri Nagydíjjal.