Rosberg verhetetlen, Oroszországban is nyert!

A szezon negyedik versenyén sem talált legyőzőre a Mercedes világbajnoki éllovasa, Nico Rosberg. A német versenyző nyert Oroszországban csapattársa, Lewis Hamilton, valamint Kimi Räikkönen előtt.

Rosberg a pole pozícióból vághatott neki az évad negyedik versenyének Szocsiban, a rajtnál pedig meg is őrizte a vezetést. A harmadik helyről rajtoló Kimi Räikkönen is jól jött el, ő az első féktávon kifékezte honfitársát, Valtteri Bottast.

Az élboly mögött is nagy küzdelem dúlt, a váltócsere miatti rajtbüntetés okán pedig csak a hetedik helyről startoló Vettel már a futam első kanyarjaiban nagy bajba került: a németnek kétszer is nekiütközött a Red Bull hazai pályán versenyző pilótája, Daniil Kvyat, minek következtében a német feladni kényszerült a futamot.

Kvyat autója is megsérült, az orosz az első kör végén a bokszba kényszerült orrkúpcserére, majd a stewardok vétkesnek találták a Vettellel való ütközésben, így 10 másodperces stop-and-go büntetést kapott.

Az újraindítást követően Rosberg tovább növelte előnyét, miközben Bottas visszaelőzte Räikkönent a 2-es kanyar előtt. Bár a finn tartani tudta a williamses tempóját, nem volt könnyű dolga, hiszen mögötte nagy tempóban érkezett a 10. helyről rajtoló Lewis Hamilton, aki hamarosan meg is előzte a Ferrari korábbi világbajnokát.

Rosberg előnye a 15. körben már több mint 10 másodperc volt, hamarosan pedig megkezdődtek az első kerékcserék is. Valtteri Bottas a 16. körben érkezett, Hamilton pedig egy körrel később, ám a brit ekkor még nem tudott finn versenytársa elé kerülni. Egy körrel később azonban a címvédő egy határozott manőverrel megelőzte Bottast.

Räikkönen csak a 20. körben érkezett meg a bokszba, és bár Hamilton elment mellette, Bottas elé vissza tudott jönni a pályára.

Bár a verseny második felében Lewis Hamilton 7,7 másodpercre csökkentette hátrányát a futamon vezető Nico Rosberghez képest, vízszivárgás miatt a csapat arra kérte, egy kicsit vegyen vissza a tempóból.

A futamot végül Rosberg kényelmes előnnyel nyerte meg csapattársa előtt, míg Kimi Räikkönen a dobogó legalsó fokára állhatott fel. A dobogósok mögött a két Williams zárt Valtteri Bottas – Felipe Massa sorrendben.

Jól szerepeltek a szocsi versenyen a McLarenek is: Fernando Alonso a hatodik pozícióban zárt, és Jenson Button is pontot szerzett a tizedik helyen. Kettejük közé Kevin Magnussen, Romain Grosjean és Sergio Pérez férkőzött be.

A 2016. évi Forma-1-es világbajnoki sorozat két hét múlva Barcelonában folytatódik a Spanyol Nagydíjjal.