Rosbergé a magyar pole is, Hamilton autója kiégett

A Q3 elején egy kis zápor nehezítette a mezőny dolgát a Hungaroringen, de Rosberget ez sem tudta kizökkenteni, megszerezte idei hatodik első rajthelyét. Vettel a 2., Bottas a 3. helyről rajtol. Hamilton mért kör nélkül zárt, miután autója kigyulladt a Q1 elején.

Már a harmadik edzés végén is gyülekeztek a Hungaroring felett a felhők, amik az időmérő előtt is beárnyékolták a pályát, igaz, eső nem esett Mogyoródon. Így azonban a pálya aszfaltja nem tudott olyan mértékben felmelegedni, mint pénteken. A 14 órás kezdéskor a szél is élénk és váltakozó irányú volt.

Még igazából el sem kezdődött az első etap, amikor Pastor Maldonado számára máris véget ért az időmérő. A venezuelai pilóta Lotusa műszaki hiba miatt a felvezető kör végén a bokszutca bejáratától nem messze állt meg.

Rögtön ezután Lewis Hamilton időmérője is véget ért, az ő Mercedese lángra kapott, szintén felvezető köre végén. A brit pilóta így az egy héttel ezelőtti Német Nagydíjhoz hasonlóan ezúttal is a Q1-ben esett ki. A Hungaroringen azonban jóval nehezebb dolga lesz a versenyen, itt nem olyan könnyű előzni, mint Hockenheimben.

A mindhárom szabadedzést megnyerő Hamilton távollétében a Mercedes másik versenyzője, Nico Rosberg az időmérő és a verseny toronymagas esélyesévé lépett elő. Az első etap legjobb idejét a Toro Rossóval Jean-Eric Vergne futotta, Rosberg és csapattársa, Daniil Kvyat futotta.

A hajrában Kimi Räikkönen már a bokszban ült autójában, amikor Jules Bianchi a Marussiával megelőzte és kiütötte őt (a finn és a Ferrari valószínűleg nem akart lágy gumit elhasználni a Q1-ben). Vele együtt elbúcsúzott Kobayashi, Chilton és Ericsson is – illetve természetesen a műszaki problémával sújtott Hamilton és Maldonado is.

A Q2-ben már mindenki a lágyabb és gyorsabb gumikat használta. Rosberg remek, 1:23.310-es idővel nyitott, a második leggyorsabb pilóta, Valtteri Bottas is majdnem 7 tizedmásodpercre volt tőle. Sebastian Vettel és Daniel Ricciardo megelőzte a Williams finn pilótáját. Az élen már nem változott a sorrend a leintésig.

A legjobb kieső Kvyat lett, a két Sauber, Sergio Perez (műszaki hibája lehetett a Force Indiának), Grosjean és Bianchi is kiesett.

Az utolsó 12 perc és a pole fő esélyese Rosberg volt, de ekkorra már megérkezett az eső is a pálya fölé. A versenyben maradt tíz pilóta azonnal a pályára hajtott, hogy még a slick gumikon futhassanak mért kört. Az eső miatt azonban erre nem volt lehetőségük.

Rosberg haladt az élen, és el is rontotta a célegyenes végi féktávot a vizes aszfalton. Mögötte Magnussen sokkal rosszabbul járt, ő a gumifalnak csapta a McLarent. Az etapot azonnal félbeszakították, 10 perc volt még hátra.

A rövid zápor azonban csak az egyes kanyarban okozott problémát, a pálya többi része száraz maradt. A pályabírók hamar helyreállították a gumibálákat, néhány perc elteltével újra pályára gurulhatott a top10 mezőnye.

Ismét Rosberg volt az első, így megint rá várt a feladat, hogy felmérje az egyes kanyar féktávját. A listavezető nagyon óvatosan fordult el, így nem is csoda, hogy szinte mindenki megelőzte az első mért körök után. A legjobb Bottas volt 1:24.259-cel. A folytatásban Vettel, majd Rosberg állt az élre.

Egy nagy hajrára még mindig volt idő ekkor, és Vettel át is vette a vezetést néhány másodpercre, de utána jött Rosberg, aki majd’ fél másodpercet vert a Red Bull címvédőjére. Bottas maradt a harmadik helyen.

Ricciardo negyedikként zárt, így ő indul majd Bottas mellől a porosabb ívről. A harmadik rajtsor Alosnóé és Massáé lett, mögöttük Button és Vergne, majd Hülkenberg és a gumifalban végző Magnussen áll majd fel a rajtrácsra.

A futam fő esélyese egyértelműen Rosberg lesz, aki korábban még nem nyert a Hungaroringen. A mezőny végéről rajtoló Hamiltonnak pedig pokolian nehéz dolga lesz, ha holnap meg akarja szerezni ötödik magyar győzelmét.

A 29. Magyar Nagydíj vasárnap 14 órakor kezdődik.