Rosbergé az első edzés, Hamilton alatt lerobbant a Mercedes

A Mercedes versenyzője, Nico Rosberg volt a leggyorsabb a Forma-1-es Maláj Nagydíj első szabadedzésén. Őt a két Ferrari követte, Lewis Hamiltont műszaki hiba hátráltatta.

A magyar idő szerint hajnali fél 3-kor megtartott tréningen a várakozásoknak megfelelően nagy hőség fogadta a királykategória mezőnyét: a 30-30°C-os levegő-hőmérséklet mellé mintegy 50°C-os pályahőmérséklet társult.

Az első szepangi hétvégén pályára gurult az Ausztrál Nagydíjat még csak a garázsból szemlélő Manor mindkét versenyzője, Will Stevens és Roberto Merhi is.

A másfélórás gyakorlást Nico Rosberg zárta az élen: a Mercedes versenyzője 1 perc 40,124 másodperces időt ért el, közel 4 tizedmásodperccel utasította maga mögé a Ferrari finn világbajnokát, Kimi Räikkönent, akit a csapattárs Sebastian Vettel követett a harmadik helyen.

Kiválóan szerepelt a Mercedes-motoros Lotusszal Romain Grosjean: a francia pilóta negyedik lett, akit a szintén remeklő újonc, Carlos Sainz Jr. követett.

A Red Bullok ezúttal sem tudtak beleszólni a legjobb helyekért zajló küzdelmekbe: Daniel Ricciardo hatodik, Daniil Kvyat pedig kilencedik lett – igaz, az első edzésen a szokásoknak megfelelően még nem a köridők, sokkal inkább a helyes beállítások, valamint az abroncsokkal való megismerkedés volt terítéken.

A két Red Bull között Max Verstappen, valamint a hátsérüléséből felépült Valtteri Bottas zárt, míg a legjobb tíz helyezett sorrendje a sauberes Marcus Ericsson nevével egészült ki.

Felipe Massa csak tizenegyedik lett a Williamsszel, mögötte Pastor Maldonado, valamint a februári tesztbalesete óta első ízben autóba ülő Fernando Alonso végzett.

A kétszeres világbajnok csapattársa, Jenson Button tizenhetedik lett.

Nem szerepeltek túl acélosan a Force Indiák sem: Nico Hülkenberg csak tizennegyedik, Sergio Pérez pedig tizenhatodik lett. A két Force India közé az a Raffaele Marciello férkőzött be, aki a maláj nyitóedzésen Felipe Nasr helyett ülhetett autóba a Saubernél.

Az ifjú tehetség egyébként a Forma-1 történetének 100. versenyzője volt, aki hivatalos hétvégén bemutatkozhatott.

A két Manor mögött, az utolsó pozícióban meglepő módon Lewis Hamilton zárt, ennek azonban megvan a maga oka: az évadnyitón győztes pilóta négy kör és alig fél óra után kénytelen volt leparkolni autóját a pálya szélén egy műszaki hiba miatt.

Csapata, a Mercedes egyelőre vizsgálja, hogy mi volt a gond, és bár Hamilton elmondása szerint képes lett volna visszagurulni a bokszutcába, a csapat elővigyázatosságból nem akarta ezt megkísérelni, lévén, az edzés eleje óta nem volt telemetriai kapcsolat az autóval.

A Maláj Nagydíj második szabadedzését magyar idő szerint 7 órakor tartják.