Rossit lenyűgözte a teszten mutatott sebessége - F1VILÁG.HU

Rossit lenyűgözte a teszten mutatott sebessége

Valentino Rossi befejezte kétnapos tesztprogramját Barcelonában, ahol egy GP2-es abroncsokkal szerelt kétéves Ferrarival rótta a kilométereket, nem is olyan rosszul, hiszen közel volt a tavalyelőtti pole pozíciós időhöz.

A MotoGP többszörös bajnoka jutalomként kapta az e heti tesztet az olasz gárdától, mellyel az elmúlt években többször is tesztelt, szigorúan kedvtelésből.

Rossi a reggeli órákban a garázsban várakozott, ugyanis hatalmas volt a köd a pályán, ám a délután folyamán már teljesen száraz pályán körözhetett, és kiváló időeredményeket produkált, különösen időmérő szimulációs etapjai során.

Az olasz pilóta legjobb ideje 1:21.900 lett. Bár nagyon nehéz az összehasonlítás, hiszen egy 2008-as kasztnival és GP2-es gumikon körözött, időeredménye nagyon jónak mondható, hiszen Jenson Button a tavalyi évben 1:20.527-tel, egy évvel korábban, Kimi Raikkönen pedig 1:21.813-mal került a rajtrács élére.

“Az utolsó háromnegyed órában a minél jobb köridők elérésére hajtottunk, kevés üzemanyagot tettünk az autóba, és friss abroncsokon gördültünk pályára. Mindent odaadtam volna egy ilyen körért” – mondta Rossi, aki nagyon élvezte a barcelonai pályán való körözést.

“Sokkal élvezetesebb, mint Mugello, ahol a tavalyi évben ugyanezzel az autóval tesztelhettem, mert egy kicsivel könnyebb, szerintem. Többet kell erőlködni Mugellóban, ez a pálya fantasztikus, mind motoron, mind autóban.”

Bár Rossi számára befejeződött az e heti teszt, a Ferrari pénteken is marad a spanyol ringen, ahol Felipe Massa veszi át a volánt az olasz versenyzőtől, hogy megfelelően felkészüljön visszatérésére, magyarországi balesetét követően.