Verstappen-csodagyőzelem és Mercedes-dráma Barcelonában!

Fantasztikus győzelmet szerzett a Forma-1-es Spanyol Nagydíjon a Red Bull ifjú versenyzője, Max Verstappen. A holland tehetség Kimi Räikkönent és Sebastian Vettelt győzte le Barcelonában.

A pole pozícióból a címvédő Lewis Hamilton vághatott neki a szezon ötödik versenyének, mellőle csapattársa, Nico Rosberg várhatta a piros lámpák kialvását.

A rajt a németnek sikerült jobban, aki lerajtolta Hamiltont, csapattársa azonban nem hagyta annyiban, próbálta visszaelőzni Rosberget. A nagy akarásnak végül nyögés lett a vége: a két Mercedes a 4-es kanyarban összeütközött egymással, és már a verseny első körében feladni kényszerült a futamot.

crash

A balesetben szerencsére sem Rosberg, sem Hamilton nem sérült meg, a pályára került törmelékek miatt azonban be kellett küldeni a biztonsági autót. A verseny néhány kör után folytatódott, az élen pedig Daniel Ricciardo próbálta meg növelni előnyét csapattársával, Verstappennel, valamint a toro rossós Carlos Sainzzal szemben. Az energiaital-gyárosok versenyzőit Sebastian Vettel követte a negyedik helyen, aki végül a 8. körben meg tudta előzni Sainzot a célegyenes végén. Két körrel később ugyanez sikerült a másik Ferrarival érkező Kimi Räikkönennek is.

A 12. körben Ricciardo kezdte a kerékcserék sorát, Verstappen pedig egy körrel később érkezett – szintén a közepes keverékű abroncsokért. Vettel közben próbálta elnyújtani első etapját – nem is akármilyen tempóban. A német végül a 16. körben érkezett meg a bokszutcába, és végül 6 másodperces hátránnyal érkezett vissza a pályára.

A 21. körre Vettel 1 másodpercen belülre került Verstappenhez képest, Ricciardóval szemben pedig 2,5 másodpercre faragta hátrányát. Egy körrel később Nico Hülkenberg számára fejeződött be a futam, autója ugyanis kigyulladt a pályán.

Ahogy Vettel közeledett Verstappenre, a holland elkezdett nyomást gyakorolni csapattársára, Ricciardóra, előzésre azonban egyikük sem szánta rá magát. Ricciardo végül a 29. körben megejtette második kerékcseréjét, és miután a lágy keverékű gumikra váltott, biztossá vált, hogy háromkiállásos stratégiával próbálja meg teljesíteni a versenytávot. Vettel hamarosan követte példáját, a Ferrari kerékcseréje azonban lassabbnak bizonyult a Red Bullénál, így a német hátránya 4 másodpercre nőtt Ricciardóval szemben.

Közben Verstappen állt az élre, őt Kimi Räikkönen követte a második helyen, és mindketten próbálták a lehető legjobban elnyújtani a második etapot – hiszen kétkiállásos stratégiával kívánták teljesíteni a távot.

A finn szemmel láthatóan gyorsabb volt a Red Bull 18 éves titánjánál, aki a 35. körben érkezett meg a bokszba egy új garnitúra közepes vegyületért. Verstappen 5 másodperccel Ricciardo mögé jött vissza a pályára, Räikkönen pedig a következő körben érkezett, lemásolva a holland taktikáját.

Vettel a 37. körben ejtette meg harmadik kerékcseréjét, egy korai váltással próbált Ricciardo elé vágni, miután az ausztrált nem tudta legyűrni a versenypályán. Ricciardo több körig kint maradt a pályán, és miután Vettel a verseny bizonyos szakaszában körönként 2 másodperccel volt gyorsabb a Red Bull versenyzőjénél, amikor az kiállt kerékcserére, kénytelen volt a Ferrari mögé besorolni.

Alo

A 48. körben a spanyol rajongók nagy bánatára Fernando Alonso is feladta a futamot – minden bizonnyal motorhiba miatt.

16 körrel a leintés előtt Räikkönen beérte Verstappent, akit egészen a leintésig próbált megelőzni – mögöttük pedig Ricciardo nyüstölte a négyszeres világbajnok Vettelt.

Räikkönen végül nem tudott mit kezdeni a Red Bull holland tehetségével, Ricciardo azonban többször megpróbálkozott Vettel megelőzésével, egy alkalommal autóik kis híján össze is ütköztek az 1-es kanyarban.

A rendkívül izgalmas versenyt végül Max Verstappen szerezte meg, aki ezzel minden idők legfiatalabb F1-es futamgyőztesévé avanzsált, ráadásul hazáját, Hollandiát is felírta az F1-ben győztes nemzetek közé.

Vers

A Ferrari végül kettős dobogónak örülhetett, miután Daniel Ricciardo nem sokkal a leintés előtt defektet kapott – ám még így is negyedikként tudott befutni Räikkönen és Vettel mögött.

Az ötödik pozícióban Valtteri Bottas ért célba, őt a hazai pályán versenyző Carlos Sainz követte a Toro Rossóval. Sergio Pérez hetedik, Felipe Massa nyolcadik lett, míg Jenson Button újra pontot tudott szerezni a McLarennel. Az angol mögött a Toro Rossóhoz száműzött Daniil Kvyat végzett a tizedik helyen.

A Forma-1-es világbajnokság két hét múlva folytatódik majd a Monacói Nagydíjjal.