Verstappen győzött, mindkét Ferrari kiesett Bakuban! - F1VILÁG.HU

Verstappen győzött, mindkét Ferrari kiesett Bakuban!

A Red Bull világbajnoki címvédője, Max Verstappen nyerte a Forma-1-es Azeri Nagydíjat csapattársa, Sergio Perez, valamint a Mercedes brit pilótája, George Russell előtt. A Ferrari kettős kieséssel zárt Bakuban, így sem Carlos Sainz, sem Charles Leclerc nem szerzett pontot.
BAKU, AZERBAIJAN - JUNE 11: Max Verstappen of Red Bull Racing and The Netherlands  during qualifying ahead of the F1 Grand Prix of Azerbaijan at Baku City Circuit on June 11, 2022 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Peter Fox/Getty Images)

A pole pozícióból a Ferrari ifjú titánja, Charles Leclerc rajtolhatott, aki idén hatodszor szerzett rajtelsőséget a Forma-1-ben. Mellőle Sergio Perez várhatta a piros lámpák kialvását, míg a második sorban a címvédő Max Verstappen, valamint Carlos Sainz foglalt helyet. Őket George Russell követte az 5., Pierre Gasly pedig a 6. rajtkockában, a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton pedig a 7. helyről rajtolt.

A RAJT

A startot jól kapta el Leclerc, Perez azonban jobb rajtot vett, és már az első kanyarban ki tudta fékezni a monacóit, az első körökben pedig szépen el is lépett az üldözőbolytól. Az 5. körben Verstappen is támadási közelségbe került Leclerc mögött, a Ferrari versenyzője viszont szépen védekezett riválisával szemben.

A 9. körben Carlos Sainz autójának fékrendszere hibásodott meg a 4-es kanyarban, a Ferrari spanyolja pedig kénytelen volt feladni a versenyt a 4. helyről. Erre, illetve a virtuális biztonsági autós protokollra reagálva az olaszok a bokszba hívták Leclerc-t, kerékcseréje azonban igencsak lassúra sikeredett. A Red Bull és az Alpine versenyzőin kívül mindenki érkezett kerékcserére a top 10-ből. Leclerc a bokszkiállás után a 3. helyre jött vissza a kemény keverékű gumikkal.

A 15. körben Verstappen érte utol az élen autózó Perezt, és egy határozott manőverrel meg is előzte csapattársát, így átvette a vezetést. A 16. kör végén Perezt a bokszba hívta a Red Bull, a kerékcsere során azonban a mexikói is sok másodpercet veszített. Verstappen a 18. kör végén érkezett a bokszba, de az ő kerékcseréje sem volt az igazi. Az élre így a pole-ból induló Leclerc került.

LECLERC IS KIESIK!

A 20. körben az élen autózó Leclerc alatt – feltehetően motorhiba miatt – megállt a Ferrari, így az olasz istálló kettős kieséssel zárta az Azeri Nagydíjat! A 3. helyre így a Mercedes pilótája, George Russell lépett előre, őt Pierre Gasly követte a 4., Lewis Hamilton pedig az 5. helyen.

A 25. körben Sebastian Vettel egy határozott manőverrel sokszori próbálkozásra el tudott menni Esteban Ocon mellett, így az Aston Martin versenyzője feljött a 8. pozícióba. A 33. körben Kevin Magnussen versenyautója is megállt egy technikai probléma miatt, így a dán pilóta sem jutott el a kockás zászlóig. A 36. körben Lewis Hamilton egy határozott manőverrel megelőzte Yuki Tsunodát, így újra üldözőbe vehette a másik AlphaTaurit, a 4. helyen haladó Gaslyt.

A verseny 44. körében Hamilton támadást indított Gasly ellen, és meg is tudta előzni a franciát, így a hétszeres világbajnok feljött a 4. helyre.

A Red Bull végül Max Verstappen vezetésével sima kettős győzelmet aratott Azerbajdzsánban, így jelentős előnyre tett szert az összetettben a Ferrarival szemben. Sergio Perez 2. helyének köszönhetően feljött a pontverseny második helyére. A dobogó legalsó fokára George Russell állhatott fel.

A Forma-1-es világbajnokság jövő hétvégén folytatódik a Kanadai Nagydíjjal.