Friss hírek

Verstappen simán nyert Monacóban, Hamilton csak 7. lett!

A Red Bull Racing versenyzője, Max Verstappen nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíjat vasárnap, míg a szombati időmérőn pole pozíciót szerző Charles Leclerc el sem tudott rajtolni. A dobogóra Carlos Sainz és Lando Norris állhatott még fel, a címvédő Lewis Hamilton pedig csak 7. lett.

A pole pozíciót Charles Leclerc szerezte meg a szombati időmérő edzésen, ám miután az utolsó másodpercekben összetörte autóját, sokáig kérdéses volt, hogy meg tudja-e tartani az első pozíciót, hiszen fennállt a veszélye annak, hogy megsérült a váltó. A Ferrari aztán vasárnap kora délután jelezte, nem kell kicserélni az egységet Leclerc autójában, így a monacói megőrizheti az első rajtkockát.

A rajtrácsra kivezető körön azonban Leclerc váltóhibát jelentett, nem sokkal később pedig kiderült, a monacói nem fog tudni elrajtolni hazai versenyén.

FOTÓ: REUTERS

Leclerc nem sokkal később elárulta, úgy tűnik, nem a váltóval volt probléma, a csapat egyelőre még vizsgálja, hogy miért hibásodott meg versenyautója.

A RAJT

A rajtot jól kapta el Verstappen, megőrizte az 1. helyet Valtteri Bottasszal szemben, és Carlos Sainz is megtartotta a 3. pozíciót. A 6. helyről startoló Lewis Hamilton nem tudott javítani, így a versenyben vezető hármas, illetve Lando Norris és Pierre Gasly mögött volt kénytelen folytatni a versenyt.

A futam első fele jobbára eseménytelenül telt, az élmezőnyből először Lewis Hamilton állt ki a bokszba: a címvédő a 29. kör végén hajtott a bokszba, a verseny második etapjára pedig a kemény keverékű abroncsokat kapta meg.

BOTTAS A BOKSZBAN RAGAD!

1 körrel később a Valtteri Bottas is a bokszba hajtott a 2. helyről, autójának jobb első kerekét azonban nem tudták leszedni a szerelők. A finn versenyző futama ezzel véget is ért.

Hamilton a korai kiállással megpróbált Pierre Gasly elé kerülni, az AlphaTauri azonban gyorsan reagált, és a bokszba hívta a francia pilótát, aki így vissza tudott jönni a címvédő elő. Sőt, a következő körben bokszba hajtó Sebastian Vettel is a hétszeres világbajnok elé tudott kerülni, így Hamilton visszacsúszott a 7. helyre.

Max Verstappen a 33. kör végén állt ki kerékcserére, így Sergio Perez vette át a vezetést. A mexikói is érkezett a következő körben, a kerékcsere után pedig a 4. helyre jött vissza a pályára.

Fotó: Red Bull Racing

A verseny hajrájában Sergio Perez érkezett meg a 3. helyen autózó Lando Norris mögé, ám hiába volt jobb a tempója, a szűk utcai pályán nem tudott elmenni a McLaren mellett.

VERSTAPPEN SIMÁN NYERT MONACÓBAN!

A Monacói Nagydíjat végül simán nyerte Max Verstappen, 9 másodperccel megelőzve a ferraris Carlos Sainzot. A dobogó legalsó fokára Lando Norris állhatott fel.

Győzelmének köszönhetően Verstappen az összetettben is átvette a vezetést, előnye 4 pont a címvédő Lewis Hamiltonnal szemben, aki csak a 7. pozícióban ért célba, ám megfutotta a verseny leggyorsabb körét friss gumikkal. A Red Bull a konstruktőri pontversenyben is az élre ugrott.

Pontot szerzett Monte-Carlóban a 4. helyen célba érő Perez, Sebastian Vettel, Pierre Gasly, Lance Stroll, Esteban Ocon és Antonio Giovinazzi is.

A Forma-1-es világbajnoki sorozat két hét múlva, az Azeri Nagydíjjal folytatódik Bakuban.