Verstappen: Szórakoztató futam volt

Fotó: Red Bull Racing
MONTE-CARLO, MONACO - MAY 25: Max Verstappen of the Netherlands driving the (33) Aston Martin Red Bull Racing RB15 on track during qualifying for the F1 Grand Prix of Monaco at Circuit de Monaco on May 25, 2019 in Monte-Carlo, Monaco. (Photo by Michael Regan/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // AP-1ZEQ299EH1W11 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //
Max Verstappen, a Red Bull versenyzője sajnálja, hogy nem állhatott fel a dobogóra azok után, hogy remek show-t szolgáltattak Lewis Hamiltonnal a Monacói Nagydíjon.

Verstappen a futam második felében folyamatosan nyomás alatt tartotta Hamiltont, miután a Mercedesen fogyni kezdtek az abroncsok.

Hamilton a versenytáv jelentős részét, 67 kört a közepes keverékű abroncsokon tett meg: a brit rendkívül küszködött a gumikkal, és a mögötte autózó Red Bull támadta is őt – azonban megelőzni nem tudta.

Verstappenre azonban 5 másodperces büntetés várt, miután a csapat nem biztonságos módon engedte ki őt a kerékcserét követően, és a bokszutcában összeütköztek Valtteri Bottasszal.

A holland pilótát így a 4. helyre sorolták vissza, és Hamilton mellé Sebastian Vettel és Valtteri Bottas állhatott fel a dobogóra.

„Természetesen kár a büntetésért, de mindent megtettem ma, hogy megelőzzem Lewist” – nyilatkozta Verstappen.

„Elkezdtem nyomni, aztán növelte a tempóját, és elkezdte elfogyasztani a gumijait. Megpróbáltam nyomást helyezni rá, szórakoztató versenyem volt. Jobban szerettem volna a dobogóm végezni, de ha a tiszta tempót nézzük, akkor erősek voltunk ma.”