Vettel egy hajszállal az élen, szoros időmérő várható!

GP ITALIA F1/2019 - VENERDI 06/09/2019 credit: @Scuderia Ferrari Press Office Italy, Italian Grand Prix 2019, Monza, Sebastian Vettel Ferrari
Fotó: Italian Grand Prix
A Ferrari német versenyzője, Sebastian Vettel volt a leggyorsabb a Forma-1-es Olasz Nagydíj utolsó szabadedzésén. A négyszeres világbajnok 32 ezreddel előzte csak meg a mögötte végző Max Verstappent. Hogy milyen szoros küzdelem várható az élen, az jól mutatja, hogy a harmadik helyezett Valtteri Bottas, valamint a negyedik pozícióban végző Charles Leclerc ezredre azonos köridőt futott.

Az Olasz Nagydíj utolsó szabadedzése 10 perces csúszással vette kezdetét, a délelőtti Forma-3-as versenyen ugyanis hátborzongató baleset történt: a Campos pilótája, Alex Peroni a Parabolicában ráhajtott a pálya szélén elhelyezett kerékvetőre, ami gyakorlatilag kirepítette őt a pályáról.

A versenyző szerencsére nem sérült meg a balesetben, ám elővigyázatottságból kórházba szállították.

A baleset miatt a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) alaposan megvizsgálta az incidens helyszínét, emiatt pedig csúszott a harmadik F1-es edzés kezdése.

A legjobb köridőt végül a Ferrari versenyzője, Sebastian Vettel futotta meg Monzában: a német 1 perc 20,924 másodperces idővel zárta a gyakorlást, és mindössze 32 ezredmásodperccel volt jobb, mint a második helyen végző Max Verstappen.

Persze nemcsak a Ferrari és a Red Bull, hanem a Mercedes is remek formát nyújtott: a 3. helyen Valtteri Bottas végzett, ám a finn ugyanolyan köridőt ért el, mint a mögötte végző Charles Leclerc. A szabályok szerint ilyenkor az végez előkelőbb pozícióban, aki előbb futotta meg az adott gyorskört – jelen esetben tehát Bottas.

Fotó: Mercedes

Remekül szerepeltek az időmérő előtt a Renault-k is: Daniel Ricciardo még Lewis Hamiltont is maga mögé utasította, az ausztrál ötödik lett, miközben csapattársa, Nico Hülkenberg a 7. legjobb idővel zárt.

A top 10-ben zárt még Alexander Albon (Red Bull), a hazai közönsége előtt versenyző Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo), valamint Daniil Kvyat (Toro Rosso) is.

A McLarenek ezúttal a mezőny második felében végeztek: Carlos Sainz tizenegyedik, Lando Norris pedig csak tizennegyedik lett. Szintén nem remekelt Kimi Räikkönen: a Monzában tavaly pole pozíciót szerző finn csak a tizenötödik helyen zárta az utolsó gyakorlást.

A mezőny végén szokás szerint a Williamsek végeztek jelentős, több mint 2 másodperces lemaradással.

A Forma-1-es Olasz Nagydíj programja a 15 órakor kezdődő időmérő edzéssel folytatódik.

A harmadik szabadedzés végeredménye:

Forrás: Twitter / F1

A száguldó cirkusz mezőnye ezen a hétvégén Monzában vendégszerepel, az F1VILÁG.HU csapata pedig a helyszínről számol be az Olasz Nagydíj eseményeiről! Weboldalunk mellett érdemes figyelemmel kísérni Facebook-oldalunkat is, de természetesen elérhetőek vagyunk az Instagramon is!