Vettel legyűrte a Mercedeseket, nyert Malajziában!

A Ferrari négyszeres világbajnoka, Sebastian Vettel nyerte a 2015-ös szezon második versenyét, a Maláj Nagydíjat. A német versenyzőt mögött Lewis Hamilton és Nico Rosberg végzett.

A rajtot követően az első négy helyezett megtartotta pozícióját, az ötödik helyre pedig Felipe Massa zárkózott fel a Williamsszel. Kimi Räikkönen számára nem kezdődött szerencsésen a futam, miután Felipe Nasr Sauberjével összeértek, és a finn defektet kapott.

A negyedik körben Marcus Ericcson kicsúszása miatt pályára küldték a Safety Cart, így a mezőny egy része a bokszba hajtott új abroncsokért. A Mercedesek is így tettek, Vettel azonban kint maradt a pályán, és a biztonsági autós periódust követően próbált előnyre szert tenni az első helyen. A 16. körben teljesítette első kiállását és újra közepes keverékű abroncsokat kapott.

Később Vettel pályán előzte meg a Mercedeseket, és nem is engedte el vezető pozícióját – így a 2013-as Spanyol Nagydíj óta először nyert futamot az olasz istálló, a német pedig élete második ferraris versenyén állhatott a dobogó legfelső fokára.

A másik ferraris pilóta, Räikkönen is remek versenyt teljesített, ugyanis a mezőny végéről zárkózott fel egészen a negyedik helyig.

A verseny végén a két Williams vívott nagy csatát az ötödik-hatodik helyen, végül Valtteri Bottas végzett a jobb pozícióban, megelőzve Felipe Massát.

A hetedik, illetve a nyolcadik helyen a két Toro Rosso végzett Max Verstappen-Carlos Sainz sorrendben, így mindketten megelőzték a Red Bullokat, akik szintén nem szakadtak el egymástól, az utolsó körökben is egymással küzdöttek, végül Daniil Kvyat kilencedik lett, Daniel Ricciardo pedig megszerezte az utolsó pontszerző helyet.

A 22. körben Fernando Alonso kiállni kényszerült, miután a csapat rádión jelezte, hogy problémáik vannak a McLarennel. Húsz körrel később a spanyol versenytársa, Jenson Button számára is befejeződött a verseny – a brit jelezte csapatrádión, hogy elvesztette a motorerőt. A két McLaren mellett Pastor Maldonado kényszerült még kiállni technikai probléma miatt, így számára is idő előtt ért véget a verseny.

Néhány ütközés is izgalmasabbá tette a versenyt, Nico Hülkenberg és Daniil Kvyat, valamint Romain Grosjean és Sergio Perez is incidensbe keveredett, mindkét esetet vizsgálta az FIA, és mindkét Force India-versenyzőt, Hülkenberget és Perezt is 10 másodperces büntetéssel sújtották.