Friss hírek

Vettel megverte Buttont az időmérőn Isztambulban

Sebastian Vettel nem talált legyőzőre a Török Nagydíj szombat délutáni időmérő edzésén, és parádés vezetést bemutatva, az utolsó pillanatban elcsente a pole pozíciót Jenson Button elől, így az élről vághat neki a vasárnapi versenynek.

Meleg, napos idő fogadta a versenyzőket a szezon hetedik állomásának helyet adó Török Nagydíj szombati időmérő edzésén, ahol a levegő hőmérséklete 29, a pályáé 47 fok volt a kezdés pillanataiban.

Első etap

Sebastian Vettel kiváló vezetést bemutatva, magabiztosan nyerte az első etapot a duplafedelű diffúzorral ellátott Red Bullal. A német versenyző mögött a Brawn duója, Jenson Button és Rubens Barrichello végzett, alig fél tizedes lemaradásban.

A Red Bull másik versenyzője, Mark Webber a negyedik helyre hozta be versenygépét, a Ferrari brazilja, Felipe Massa elé, akinek csapattársa, Kimi Raikkönen a nyolcadik helyen landolt.

A mezőny – nem meglepő módon – hihetetlenül szoros volt, az első három helyezettet alig fél tized választotta csak el egymástól, az első tíz négy tizeden belül volt, és a második etapba utolsókánt bejutó Adrian Sutil kevesebb, mint egy másodperccel volt lassabb Vettelnél.

Az első etap legnagyobb meglepetése kétségívül a bajnoki címvédő, Lewis Hamilton kiesése volt, aki képtelen volt javítani időeredményén, és az utolsó pillanatban kiesett, az idei évben már nem először.

A Renault brazilja, Nelsinho Piquet kétszer is megpördült, második alkalommal pedig be is ragadt a kavicságyba, így gyalog kellett visszasétálnia a boxba.

Az első etap után a következő versenyzők búcsúztak: Lewis Hamilton (McLaren), Nelsinho Piquet (Renault), Sebastien Buemi (Toro Rosso), Giancarlo Fisichella (Force India), és Sebastien Bourdais (Toro Rosso).

Második etap

Vettel ott folytatta, ahol az első etapban abbahagyta, és az utolsó pillanatokban elhappolta az első pozíciót a Toyota olasz versenyzőjétől, Jarno Trullitól, aki szintén utolsó mért körén jött fel az élmezőnybe, éppen akkor, mikor csapattársa, Timo Glock kiesett.

A harmadik a bajnokság éllovasa, Button lett, akit a Ferrari versenyzői, Massa és Raikkönen követtek az első ötben. Webber a hatodik lett a másik Red Bullal, akit hajszálra pontosan azonos idővel, mindössze két ezredes lemaradásban Barrichello és Rosberg követett.

Az első tíz sorát a BMW-s Rubert Kubica, és a kétszeres világbajnok, Fernando Alonso zárt a Renault-val.

A második etap után a következő versenyzők búcsúztak: Nick Heidfeld (BMW Sauber), Kazuki Nakajima (Williams), Timo Glock (Toyota), Heikki Kovalainen (McLaren), és Adrian Sutil (Force India).

Harmadik etap

Az utolsó mindent eldöntő gyorsköröket megelőzően Vettel állt az élen 1:28.801-es idejével, akit fél tizeddel lemaradva Trulli követett a második helyen, Button, Webber és Alonso előtt. A Ferrari duója, Raikkönen és Massa a hatodik, illetve a hetedik helyen tanyázott, míg az első tíz sorát Barrichello, Kubica, és Rosberg zárta.

A döntés azonban ismét az utolsó percre maradt.

Elsőként a Red Bull ausztrálja, Webber vette át a vezetést 1:28.613-as idejével, azonban nem sokáig birtokolhatta az első pozíciót, mert a bajnokság éllovasa, Button 1:28.421-es idejével majd’ két tizeddel bizonyult gyorsabbnak nála.

A Brawn brazil versenyzője, Rubens Barrichello nagy meglepetésre feljött a második helyre, pedig elrontotta első mért körét, így már nem volt elég ideje arra, hogy kiálljon a boxba, és feltetesse autójára a lágyabb keverékű abroncsokat.

Vettel azonban mindenkit megtréfált, és miután sokan már biztosra vették a Brawn Mercedes első sort, 1:28.316-os idejével több, mint egy tizedet vert a “fehér autókra”, és megszerezte a pole pozíciót.

A Red Bull és a Brawn versenyzői mögött Trulli végzett az ötödik helyen, akit a Ferrari duója, Raikkönen és Massa követett, míg az első tíz sorát Alonso, Rosberg, és Kubica zárta.