Vettel minden rekordot megdönthet a Forma-1-ben - F1VILÁG.HU

Vettel minden rekordot megdönthet a Forma-1-ben

Sebastian Vettel még legalább tizenöt évig a Forma-1-ben versenyezhet, ami idő alatt számos bajnoki címet nyerhet, mondja Mario Theissen, akinek csapatában mutatkozott be a fiatal tehetség a királykategóriában.

A BMW Motorsport igazgatója büszke a német versenyzőre, akit 2006-ban igazolt le a BMW Sauber F1 Team tesztpilótájának, majd egy évre rá, Robert Kubica montreali balesete után, rajthoz állított az Amerikai Nagydíjon, ahol debütáló versenyén azonnal pontot szerzett.

„Fantasztikus munkát végzett, különösen az utolsó négy versenyen, mikor egyre nagyobb volt a nyomás a résztvevőkön” – mondta Theissen az Autosportnak, mikor arról kérdezték, hogy mit szól Vettel idei sikeréhez.

„Mikor nem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt szerette volna, higgadt maradt. A négy vagy öt bajnoki esélyes közül pedig a legfiatalabb volt az, aki a legkevesebb hibát vétette. Ez pedig nagyon jó dolog.”

„Egy élversenyző, a legjobbak közül való a Forma-1-ben, és még csak 23 éves. Ha minden jól alakul, akkor még további 15 évet tölthet el a Forma-1-ben, szóval elég sok bajnokság lesz, amit meg tud nyerni, feltéve, ha egy megfelelő autót kap csapatától.”

Mivel a BMW Saubernél nem volt akkor üres hely, Theissen megegyezett a Red Bullal, hogy elengedi a német versenyzőt, aki még abban az évben, a Scuderia Toro Rosso színeiben pályára gördülhetett a szezon második felében.

Vettel a következő idényt is a faenzai alakulatnál töltötte, megszerezte első pole pozícióját és futamgyőzelmét az Olasz Nagydíjon, ami még inkább megerősítette a Red Bullt abban, hogy átemelje az „A” csapatba, így 2009-től a Red Bull Racing versenyzőjeként állhatott rajthoz.