Verstappen az elmúlt évek során rendre jelentősen felül tudta múlni aktuális csapattársát, tavaly pedig csapaton belüli dominanciája még egyértelműbbé vált Sergio Perezzel szemben. Emiatt sokszor érte az a vád, hogy a Red Bull tulajdonképpen neki fejleszti versenyautóját. Verstappen viszont állítja, neki is ugyanúgy kell alkalmazkodnia ahhoz az autóhoz, amit kap, mint bárki másnak.
„Ha valaki megkérdezi tőlem, ‘milyen a vezetési stílusod?’, akkor nem tudom megmondani, mert a dolog arról szól, hogy képes legyél alkalmazkodni a bizonyos helyzetekhez, vagy ahhoz, amit az autó maga megkíván” — mondta a Motorsport.com című internetes portálnak a holland versenyző.
„Hogy mit akarok? Több tapadást. Sok dolog van, amit szeretne az ember, néhány ezek közül nem reális. Szóval egyszerűen csak alkalmazkodom az autóhoz, amit kapok.”
Verstappen elárulta, alapvetően kedveli, ha autója erős elöl, és remekül boldogul azzal, ha instabil a hátulja, elmondása szerint azonban a Red Bullnál folyamatosan arra törekednek, hogy gyorsabbá tegyék a versenyautót, nem pedig arra, hogy neki kedvezzenek.
„Az év folyamán a csapat egyszerűen csak hozza a fejlesztéseket az autóra, hogy gyorsabbá tegye azt. És nem próbál meg követni egy bizonyos irányt, vagy ilyesmi. Az általános terhelés, az általános tapadás az, amit nyersz a fejlesztésekkel. Meglehetősen elégedett vagyok az autó viselkedésével, de ha az egy kicsit alulkormányzottabb, akkor ahhoz alkalmazkodnom kell. Ha pedig inkább túlkormányzott, akkor ugyanez a helyzet.”
„Szerintem egészen rendben volt az autónk. Bizonyos versenyeken több a túlkormányzottság, vagy épp az alulkormányzottság. Nagyon hullámzó a dolog az egyensúly tekintetében, nem mindig az orra a legerősebb. Bizonyos pályákon nem lehet ezt megvalósítani.”
Arra a kérdésre, hogy a Red Bull RB19-es versenygépe sokkal erősebb volt-e a versenytempó terén, mint az időmérőkön, Verstappen sóhajtott egyet: „Nem tudom. Nem hiszem, hogy bármiféle varázslatot is csinálunk a versenyen. A normál különbséget hozzuk. Szerintem a többieknek vannak nagyszerű időmérőik, de aztán nem jó versenyeik, ha értik, mire gondolok.”
„Természetesen az ember mindig a versenyteljesítményt nézi, ugyanakkor viszont az időmérőn is gyorsak akarunk lenni. De nincs abban semmi furcsa, hogy egyszerűen csak a versenyre fókuszálunk.”