Az abu dhabi verseny kapcsán azt követően kezdtek el terjedni negatív hírek, hogy az Izrael és a Hamász között zajló háború okán a brit külügyminisztérium október 29-én kiadott utazási iránymutatásaiban “nagyon valószínűnek” nevezte a terrorizmus előfordulását az Egyesült Arab Emírségekben, illetve több közel-keleti országban. Ezt követően több európai ország is követte a britek példáját.
A brit külügyminisztérium jelezte azt is, az Izraellel és Palesztinával kapcsolatos politikai helyzetre tekintettel “megnövekedett fenyegetés lehetősége áll fenn a nyugati érdekekkel szemben”.
A kialakult helyzet kapcsán az F1 is megszólalt, a sportág szóvivője jelezte, egyelőre semmi jel nem utal arra, hogy a november végén esedékes Abu Dhabi Nagydíjat nem tudják majd megrendezni.
Nem először fordul elő, hogy a Közel-Keleten kételyek merülnek fel egy Forma-1-es versenyhétvége kapcsán, tavaly például a Szaúd-arábiai Nagydíj idején, a dzsiddai versenypálya közelében ért rakétatámadás egy olajfinomítót, a versenyt azonban végül megtartották. 2011-ben viszont a Bahreini Nagydíjat törölni kellett az országban zajló polgári zavargások miatt.