Bár a közönség ebből nem érzékelt sokat, a Forma-1 csapatai valójában meglehetősen sok problémával szembesültek a múlt hétvégi Kanadai Nagydíj során, miután valósággal összeomlott a kommunikáció a versenypálya, valamint a helyi rendőrség között — emiatt pedig a csapattagok és vendégek pénteken és szombaton is órákon át voltak kénytelenek várakozni a versenypálya bejáratánál.
Mint ismert, maga a pálya a Notre Dame Island nevű mesterséges szigeten terül el, a Szent Lőrinc-folyó öleli körbe, 1976-ban az olimpiai játékok egyik helyszíne volt. A helyi hatóságok azonban a szigeten kialakult torlódások miatt lezárták a szigetre vezető hidat.
De felmerültek egyéb problémák is, víz árasztotta el ugyanis a vendéglátó egységeket, melyek részben a ’76-os olimpiai játékok idején az evezősversenyekhez használt tavon lebegnek. A megfelelő parkolóhelyek hiánya miatt a VIP-parkoló valóságos iszapfürdővé változott a fizetős vendégek kárára.
Szintén problémát jelentett, hogy a pénteki edzésnapra nemes egyszerűséggel nem engedték be a rajongókat, miután olyan téves információkat kezdtek el terjeszteni, hogy a heves esőzések miatt lefújták a programot. De az újonnan felépített bokszépületben a televíziós közvetítésekhez használt kommentátorfülkék is beáztak, és rengeteg készülék sérült meg emiatt.
A problémákat pedig csak fokozta, hogy a verseny leintését követően szinte rögtön rajongók árasztották el a pályát, ami miatt az FIA versenybírói be is hívatták a promótert. A versenyszervezőket később figyelmeztette az FIA.
A kanadai F1-es pálya szerződése 2031-ig szól, az országban azonban továbbra is nagy az érdeklődés a száguldó cirkusz iránt. A versenyszervezőket viszont folyamatosan kérik arra, hogy javítsanak a nagydíj minőségén, és feltehetően ez lesz a helyzet az idei problémás események után is.
A Forma-1 elnök-vezérigazgatója, Stefano Domenicali a Kanadai Nagydíj kapcsán elnézést kért a száguldó cirkusz csapataitól a történtekért. A promóter egyelőre nem reagált az ügy kapcsán.