A francia versenyző a 2019-es szezont Max Verstappen csapattársaként a Red Bull Racingnél kezdte, ám az idény első felében nem tudta tartani a lépést a hollanddal, és nem is igazán tudott javítani formáján.
Az energiaital-gyárosok aztán léptek: Gasly helyére Alexander Albont ültették, míg a fiatal franciát visszaküldték a Toro Rossóhoz.
Gasly itt szó szerint életre kelt: egyre jobb teljesítményt nyújtott, a Brazil Nagydíjon pedig pazar versenyzést bemutatva a 2. helyen ért célba.
„Összekapta magát, és most már az igazi Pierre-t láthatjuk” – mondta Helmut Marko a Motorsport.com című lapnak.
„Mi mindig hittünk benne. Pozitív dolog volt ez számára – ha a Red Bull Racingnél maradt, szerintem soha nem szedve volna össze magát.”
Marko a Red Bull összes pilótájának teljesítményét méltatta a brazíliai futam után.
„Max tökéletes volt, hihetetlen előzési manővereket mutatott be. És Albon is remekül teljesített, mielőtt kilökték. Ez pedig azt mutatja, hogy működik a programunk. Nagyon izgatottak vagyunk a jövő év miatt.”
A Toro Rosso csapatfőnöke, Franz Tost elismerte, Gasly számára nem volt egyszerű az olasz kiscsapathoz való visszatérés.
„Nem volt könnyű számára az idei szezon, de összeszedte magát! Azt gondolom, Pierre kezdettől fogva jól érezte magát az autónkban, és persze a csapatban is” – fogalmazott a szakember.
„Emlékszem, hogy amikor visszajött, bejött az irodámba, és azt mondtam, ’olyan, mintha tegnap is itt lettél volna’. Jól ismerjük egymást, a mérnökök ismerik őt, ez pedig sokat segített. És az autónkat ezen a ponton elég könnyű volt vezetni.”
Tost dicsérte Gasly brazíliai teljesítményét is, habár a futam korai szakaszában Kimi Räikkönen nagy nyomást helyezett rá.
„Azt kell mondanom, fantasztikus verseny futott! Ami a gumikezelést illeti, nagyon odafigyelt az autóra, főleg a kanyarokból való kigyorsításkor – nem hevítette túl a gumikat. Mindig kontroll alatt tartotta a tempóját.”
„Amikor Kimi nyomást helyezett rá, a következő körben reagált azzal, hogy 1-2 tizeddel gyorsabb lett. Kimi pedig rájött, hogy túlságosan gyors, és aztán egyre csak nőtt a különbség: 3,4, 3,6, 4,0, majd 5,0. Ez pedig elég teret adott neki, hogy mindent kontroll alatt tartson.”