Brit lapértesülések szerint a Ferrari és a Red Bull Racing alakulata úgy döntött, hátat fordít a Forma-1-es Csapatok Érdekvédelmi Szervezetének (FOTA), mivel nem sikerült megállapodásra jutni a források korlátozásával kapcsolatban.
Brit lapértesülések szerint a Ferrari és a Red Bull Racing alakulata úgy döntött, hátat fordít a Forma-1-es Csapatok Érdekvédelmi Szervezetének (FOTA), mivel nem sikerült megállapodásra jutni a források korlátozásával kapcsolatban.
Az évadzáró Brazil Nagydíjat követően a királykategória csapatai újra összeültek, hogy végre valahára véget vessenek a hónapok óta húzódó vitáknak, melyek a források korlátozására vonatkozó egyezménnyel (RRA) vannak összefüggésben.
Az összejövetel azonban ezúttal is sikertelen volt, a csapatok ugyanis nem értettek egyet minden kérdésben, az Autosport című brit szaklap értesülései szerint pedig ez odáig vezetett, hogy a mezőny legjelentősebb csapatai közül kettő, a Red Bull Racing és a Ferrari kilépett a FOTA szervezetéből.
Az orgánum szerint a két alakulat hét elején tájékoztatta a szövetséget döntéséről, kommentálni azonban egyelőre nem kívánta a történteket.
A FOTA szóvivője ezzel együtt megerősítette, két csapat valóban értesítést küldött arról, hogy a továbbiakban nem akar részt venni a szervezet működésében.
„A FOTA megerősíti, hogy megkapta két csapat lemondását. Bár a további lépésein gondolkodik, a szervezet tovább folytatja a munkát tagjaival együtt, hogy elérjék kitűzött céljaikat” – nyilatkozta a szakember.
A FOTA legfrissebb alapszabálya szerint a csapatok két hónapos felmondási idővel válhatnak ki a tömörülésből, ami azt jelenti, hogy a Red Bull és a Ferrari hivatalosan csak február elején inthet búcsút a szövetségnek – feltéve, ha addig nem változtatnak álláspontjaikon.
A Ferrari részéről korábban úgy nyilatkoztak, az RRA-val kapcsolatos vita rendezése elengedhetetlen a FOTA jövője szempontjából, mely a csapatok közti bizalmatlanság miatt komoly veszélybe kerülhet.
A Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner még Koreában úgy fogalmazott, el kell dönteni, hogy szükség van-e a szervezetre a jövőben, vagy sem.
„Úgy gondolom, a FOTA egy útkereszteződéshez érkezett, ahol el kell dönteni, merre tovább. Döntést kell hozni arról, hogy folytassuk-e tovább, vagy pedig álljunk meg. Ennyire egyszerű” – magyarázta a szakember.
„A fő kérdés nyilvánvalóan a Concorde Egyezmény, illetve annak iránya, valamint alapvetően az RRA. Ha nem sikerül megállapodnunk a FOTA szervezetén belül, akkor mi szükség van rá egyáltalán?”