Ahogyan arról lapunk is beszámolt, a Red Bull Forma-1-es csapatát irányító Horner ellen az energiaital-gyártó anyavállalata indított belső vizsgálatot. Hivatalosan csak ezen vizsgálat tényét erősítette meg az osztrák cég, miután Horner állítólag nem megfelelő viselkedést tanúsított néhány női munkatársa felé. A Red Bull azt közölte, a vizsgálatot egy külső, független szakértő folytatja le. Hornert várhatóan pénteken hallgatják meg az ügyben — a brit szakember mindezidáig csak egyetlen nyilatkozatott tett, a holland De Telegraaf című lapnak azt mondta: „Teljes mértékben tagadom ezeket az állításokat.”
A Motorsport-Total értesülései szerint Horner saját ügyvédeket fogadott fel, hogy megfelelően védeni tudja álláspontját az ügy kapcsán. A lap arról is ír, nem valószínű, hogy már pénteken döntés születik a szakember jövőjével kapcsolatban, noha a Red Bull GmbH közleményében azt írta, „a lehető leggyorsabban” szeretné lezárni a belső vizsgálatot, hiszen február 15-én a csapat bemutatja új versenyautóját, március első hétvégéjén pedig már elrajtol a 2024-es Forma-1-es idény.
Úgy tudni, Hornernek még az ügy kirobbanása előtt azt tanácsolták, mondjon le a Forma-1-es istálló csapatfőnöki posztjáról, hogy elkerüljék a túlzott médiafigyelmet, és az ellene irányuló nyilvános utálatcunamit, a tavaly novemberben a Brit Birodalom Rendjének parancsnoki kitüntetését is átvevő Horner azonban ezt határozottan elutasította.
A nemzetközi sajtóban arról írnak, jó esély van rá, hogy a háttérben a Red Bullon belül a tulajdonos Dietrich Mateschitz 2022-es halála óta zajló hatalmi harcok húzódnak meg. A Motorsport-Total úgy tudja, Hornert most jó barátja, a Forma-1 korábbi első embere, Bernie Ecclestone próbálja segíteni, ő azonban továbbra sem hajlandó önként lemondani.
A német lap szerint az sem véletlen, hogy a sztori Hollandiában szivárgott ki, azt suttogják ugyanis, hogy az elmúlt időszakban Christian Horner és Jos Verstappen között nagyon megromlott a viszony. Központi szerepe lehet az ügyben Dr. Helmut Markónak, az energiaital-gyártó motorsport-tanácsadójának is, aki bár korábban jó viszonyt ápolt Hornerrel, az elmúlt év során több alkalommal is arról pletykáltak, köztük is hatalmi harcok dúlnak. A csapat sztárpilótája, Max Verstappen pedig — úgy tudni — inkább Marko felé húz csapaton belül.
Bár a vizsgálat lezárultáig Horner esetében az ártatlanság vélelme áll fenn, az biztos, hogy az ügy már most jelentős károkat okozott a brit szakember megítélésében, a döntésnek pedig rá, valamint az F1-es istállóra nézve is komoly következménye lesz. Horner 2015 óta irányítja ugyanis a Red Bull Racing csapatát, melynek vezérigazgatójaként természetesen elévülhetetlen érdemei vannak az istálló által hat konstruktőri és hét egyéni világbajnoki címének megszerzésében. Nem is beszélve arról, hogy komoly szerepet vállalt abban, hogy a Red Bull Forma-1-es motorgyártóvá nője ki magát a következő években, melynek érdekében jelentős infrastrukturális fejlesztéseket hoztak tető alá az F1-es istálló Milton Keynes-i központjában.
Egyelőre az sem világos, hogy a Forma-1 irányító testülete, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) bele kíván-e folyni az ügybe. A szervezet számára az ügy elsősorban a szabályok megsértése miatti szankciók okán lehet releváns. Ha bebizonyosodik, hogy Horner szabálysértést is elkövetett az ügyben, a Red Bull azonban meneszti őt állásából, akkor nem valószínű, hogy az FIA hivatalos vizsgálatot kezdeményez.
Arról sincsenek információk, hogy ki lehet Horner utódja, amennyiben menesztik őt a csapattól, ám nyilvánvaló jelölt lehet a pozícióra az eddig sportigazgatóként tevékenykedő Jonathan Wheatley — legalábbis átmenetileg.