Mint ismert, Massa egy komoly szakemberekből álló jogi csapatot állíttatott fel annak érdekében, hogy kiderítse, van-e lehetőség arra, hogy valamilyen úton-módon megszerezze a 2008-ban egyetlen pont miatt elveszített világbajnoki címet. A brazil pilóta azért döntött így, mert az F1 akkori teljhatalmú ura, Bernie Ecclestone egy tavaszi interjúban arról beszélt, már 2008 őszén tudomásuk volt arról, hogy az az évi Szingapúri Nagydíjon Nelson Piquet Jr. a Renault utasítására ütközött a falnak Fernando Alonso győzelme érdekében.
Massa jogi képviselője, Bernardo Viana nemrég egy interjúban azt mondta, céljuk az, hogy megszerezzék a 2008-as bajnoki trófeát, elmondása szerint pedig jogászaik teljesen biztosak abban, hogy van is esély erre.
Felmerül a kérdés, mi történik akkor, amennyiben Massák jogi lépései eredménnyel járnak: vajon az FIA további kétes döntései is megtámadhatók lesznek? Legutóbb a 2021-es világbajnokság döntő futamán történtek vitás események, ahol Max Verstappen végül Lewis Hamiltont legyőzve megszerezte a vb-címet a versenyirányítás vitatható döntései után. Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke pedig újságíróknak nyilatkozva a minap elárulta, figyelemmel kísérik a volt F1-es pilóta ügyének alakulását.
„Nos, érdekes… Érdekes figyelemmel kísérni az ügyet” – mondta az osztrák szakember a Motorsport.com című internetes lapnak. „Ez egyértelműen olyasvalami, amit senki sem látott jönni. A szabályok elég egyértelműek a Forma-1-ben. Emögött most egy civil ügy áll. Egyértelműen precedenst teremtene, bárhogy is alakul. Kíváncsian figyeljük a partvonalról.”
Arra a kérdésre, hogy Massa ügyének végkifejlete esetleg azt eredményezheti-e, hogy ők is megtámadják majd a 2021-es világbajnokság végeredményét, Wolff így felelt: „Az FIA egy egyértelmű állásfoglalással véleményezte a 2021-es versenyt. Ezért figyeljük érdeklődéssel a dolgot.”
Wolff feltehetően arra utalt, hogy az FIA a 2021-es Abu Dhabi Nagydíj kapcsán elismerte, követett el hibákat a szezonzáró verseny során. Jelenleg az FIA alapszabályzata kimondja, hogy a független Nemzetközi Legfelsőbb Bíróság az a legfelsőbb hatóság, mely döntést hozhat bizonyos ügyekben. Amennyiben Massáék jogi eljárása azt mutatja, hogy az FIA döntései az irányító testület hatáskörén kívülről megtámadhatók, az elegendő lehet a Mercedesnek arra, hogy felülvizsgáltassa az abu dhabi eseményeket. A német csapat akkoriban úgy döntött, nem él a fellebbezés jogával, mert úgy érezte, nem sok haszna lenne az ügy továbbvitelének.