A Forma-1 egykori világbajnoka, Kimi Raikkönen úgy gondolja, hogy a jövő évben bevezetésre kerülő új szabályok miatt, szinte lehetetlen megjósolni, miként alakulnak majd az erőviszonyok a 2009-es bajnokságban.
A Forma-1 egykori világbajnoka, Kimi Raikkönen úgy gondolja, hogy a jövő évben bevezetésre kerülő új szabályok miatt, szinte lehetetlen megjósolni, miként alakulnak majd az erőviszonyok a 2009-es bajnokságban.
Komoly változások előtt áll a Forma-1, hiszen a jövő évben számos új szabály kerül majd bevezetésre, változik az autók aerodinamikája, visszatérnek a sima felületű (slick) gumik, és bevetésre kerül a kinetikus energiatároló rendszer (KERS).
A fent említettek miatt pedig jó esély van arra, hogy megváltoznak az erőviszonyok a sportban.
A télen eddig két kollektív tesztprogram került megrendezésre, ám mivel a csapatok más-más beállításokkal és konfigurációval köröznek, képtelenség jóslatokba bocsátkozni a jövő évet illetően.
Raikkönen a héten kezdte meg téli tesztprogramját a spanyolországi Jerezben, ahol a Ferrari még az idei autójával rója a kilométereket. A finn pilóta elmondta, nem érdemes összehasonlítani a köridőket, hiszen nem lehet tudni, ki milyen programon van.
“Rengeteg a kérdőjel a tavalyi évhez képest, minden teljesen más. Ha mindent jól csinálsz, akkor előnyben lehetsz, ám ha elbaltázol valamit, akkor komoly árat fizetsz érte. Azonban egyelőre felesleges spekulálni” – mondta Raikkönen az olasz Gazzetta dello Sport-nak.
Bár több versenyző jelezte, hogy a legnagyobb kihívást a Bridgestone új, slick abroncsai jelentik a csapatok számára, melyek a vártál is jobban kopnak, Raikkönen egyelőre még csak ismerkedik az új termékekkel.
“Úgy gondolom, hogy a gumik végül jól fognak működni, de időbe telik, míg hozzászokik az ember” – magyarázta. “Alapvetően a slick gumikat preferálom, azonban ha visszagondolok a bordázott gumikra, akkor azt kell mondanom, hogy a Michelin és a Bridgestone versengésének köszönhetően, azok is kiválóak voltak.”
“Mikor áttértünk az egybeszállítós rendszerre, a gumiháború megszűnt, így jobban tesszük, ha megvárjuk, mi fog történni.”