Rosberg 2010-ben lett a Mercedes versenyzője, majd 2013-ban az akkor egyszeres világbajnok, Lewis Hamilton lett a csapattársa. A két pilóta négy szezonon át versenyzett együtt a német istállónál, az utolsó három évben pedig egymás ellen harcoltak a világbajnoki címért.
Rosberg és Hamilton a pályán sem kímélték egymást: 2014-ben a Belga Nagydíjon, 2016-ban pedig Spanyolországban, illetve Ausztriában is ütköztek egymással.
Nico Rosberg végül 2016-ban lett világbajnok a Mercedesszel, a szezont követően pedig váratlanul bejelentette visszavonulását.
Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke most Jake Humphrey ’High Performance’ című podcastjában mesélt az akkori eseményekről. A szakember szerint egyáltalán nem igaz az, hogy a feszült viszont a legjobbat hozta ki a két pilótából.
„Nem vagyok biztos abban, hogy ez kihozta a legtöbbet mindkettejükből, mert ez negativitás, és csapatjátékosnak kell maradnod” – mondta a szakember.
„Ha az értekezlet tele van negativitással, mert a két versenyző ellenségeskedik egymással, akkor az ki fog hatni a szoba energiájára is, és ez olyasvalami, amit nem fogok hagyni újra megismétlődni.”
Wolff elárulta, nem tudott megbirkózni a kialakult helyzettel, Hamilton és Rosberg között ugyanis eleve fennállt már egyfajta viszony, amivel a Mercedes nem volt tisztában, és ő maga talán soha nem is fogja megérteni azt.
„Nem tudtam változtatni rajta, mert a versenyzőket azt megelőzően szerződtették, hogy én megérkeztem a csapathoz” – magyarázta a csapatfőnök.
„Senki sem gondolt bele, milyen a dinamika kettejük között? Hogy milyen múltjuk van kettejüknek? Voltak olyan összefüggések, melyekről egyikünk sem tudott, és nem is fogjuk megérteni.”
„Ezért olyasvalami ez, amit mindenképpen megvizsgálunk. Azt, hogy a versenyzők hogyan dolgoznak egymással, és mi történik, ha egyik vagy másik hibázik.”
„Megértjük a dühöt és a fájdalmat, ha az egyik vagy másik versenyző ellen irányul, de próbáljuk megtartani a pozitív dinamikát csapaton belül.”
Wolff elárulta, mindent megtett azért, hogy egy olyan környezetet teremtsen a Mercedesnél, melyben mindkét versenyző felismeri, hogy semmi sem fontosabb a csapat érdekeinél.
„Nagyon nehéz volt, mert úgy érkeztem meg a csapathoz, hogy újonc voltam a Forma-1-ben, Nico és Lewis pedig már jóval régebb óta itt voltak a sportban. Mégis meg tudtam teremteni egy olyan környezetet, melyben tisztelniük kellett a csapatot, néha vasököllel. És megértették, hogy nem hagyhatnak cserben minket, nem hagyhatják cserben a Mercedest.”
„A 2014-es események során éreztem egyfajta önző viselkedést. Azt mondtam nekik, ha legközelebb közel kerültök a másik autóhoz, a csapattársatokhoz, jusson eszetekben a Mercedes brandje. Gondoljatok a csapat bizonyos tagjaira. Gondoljatok Dieter Zetschére, a Mercedes vezérigazgatójára. És ezzel meg fog változni a viselkedésetek. Nem fogjátok beletenni a csapattársatokat a falba.”
„Mindig világossá tettem, hogy amennyiben az ilyesmi rendszeresen előfordul, és elkezd kialakulni egy minta, nem fogok meghátrálni attól, hogy valaki versenyeket hagyjon ki.”