Massa: Tárgyaltam a Jaguarral a Forma-E-ről - F1VILÁG.HU

Massa: Tárgyaltam a Jaguarral a Forma-E-ről

A Williams versenyzője, Felipe Massa elárulta, tárgyalásokat folytatott a Jaguar Forma-E csapatával arról, hogy az elektromos versenyszériában folytatja pályafutását.

Massa tavaly év végén már egyszer bejelentette, távozik a Forma-1-ből, miután azonban a Mercedes elcsábította a Williamstől Valtteri Bottast, a brit istálló visszahívta a rutinos brazilt.

Massa a hírek szerint korábban már megállapodott egy Forma-E-ben szereplő csapattal, sőt, nemrég a Jaguar autóját ki is próbálta.

A brazil versenyző elárulta, az nem igaz, hogy megállapodott a Jaguarral a 2017/18-as idényről, ám elismerte, hogy tárgyalt a brit gyártóval.

„Ez olyasvalami volt, amiről gondolkodtam a jövőmre vonatkozóan” – mondta Massa a Motorsport.com című internetes lapnak nyilatkozva.

„Olvastam, hogy volt egy szerződésem is – de nem volt semmi, hogy őszinte legyek. De egyeztetéseim voltak.”

„A célom az volt, hogy folytassam a versenyzést. Szóval már korábban döntöttem arról, hogy tesztelek a Forma-E-ben, hogy megismerjem az autót. Jó érzés volt – az autó teljesen más, mint ahogy a mentalitás is. Jó volt kipróbálni egy más kategória autóját.”

Massa jelenlegi szerződése 1 évre szól, azt azonban még nem tudja, hogy marad-e az F1-ben 2017 után is.