Mögötte a McLaren kettőse, Lando Norris és Oscar Piastri várja a piros lámpák kialvását, rendkívül versenyképes formát mutatva az időmérőn. A második sorból indul Charles Leclerc, míg George Russell és a mezőny egyik újonca, Kimi Antonelli foglalják el a harmadik sort.
A helyi közönség kedvence, Yuki Tsunoda a hazai versenyén sajnos csak a 14. helyről indulhat, miután a Q2-ben nem tudta biztosítani helyét a legjobb tíz között. A Red Bull színeiben először versenyző japán pilóta így nehéz futam elé néz, főként ha száraz körülmények között kell előre törnie.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Carlos Sainz, a Williams versenyzője eredetileg a 12. helyen zárt az időmérőn, ám három rajthelyes büntetést kapott Lewis Hamilton feltartásáért a Q2 végén. A spanyol pilóta így csak a 15. pozícióból vághat neki a vasárnapi futamnak.
HIRDETÉS
A japán futam külön érdekessége, hogy három fiatal újonc is bekerült a legjobb tízbe: Kimi Antonelli (Mercedes) a hatodik, Isack Hadjar (Racing Bulls) a hetedik, Oliver Bearman pedig a 10. helyről rajtol.
HIRDETÉS
Az előzetes rajtrács:
A Japán Nagydíj előzetes rajtrácsa #F1 #JapaneseGP pic.twitter.com/DXCOSeRSl4
— Zsolt Godina (@ZsoltGodina) April 5, 2025
Ne feledd, a verseny magyar idő szerint vasárnap 07:00-kor kezdődik. Az F1VILÁG.HU oldalán élő szöveges tudósítással számolunk be a teljes versenynap eseményeiről – rajttól a leintésig, minden információval, nyilatkozattal és érdekességgel.
HIRDETÉS




