Míg az elmúlt két szezonban három-három helyszínen rendeztek sprintfutamokat, idén megduplázták az ilyen versenyhétvégék számát, ráadásul változtattak is a formátumon, így 2023-ban már nem a sprintfutam határozza meg a vasárnapi verseny rajtsorrendjét, hanem két külön időmérő edzést tartanak. Az első idei sprintfutamos hétvégét Azerbajdzsánban rendezték, és bár a vasárnapi verseny az izgalmak tekintetében hagyott kívánnivalót maga után, Stefano Domenicali szerint a formátum összességében jelesre vizsgázott.
„Természetesen a csapatokkal és az FIA-val együttműködve csináltuk a dolgokat” – mondta a szakember, amikor az új sprintfutamos formátumról kérdezték. „Hiszen, mint azt bizonyára tudják, az elképzelésünk az, hogy a versenyhétvégéken mindig legyen akció a pályán.”
„Ami azt illeti, az első idei sprinthétvége eredménye igazán biztató. És minden partnerünk, promóterünk, médiapartnerünk, illetve a csapatok is nagyon pozitívak ezzel kapcsolatban. Természetesen van valami, amit szeretnénk leckeként felfogni, hogy lássuk, van-e valami, amit megtanulhatunk annak érdekében, hogy még jobban csináljuk. De alapvetően az első sprinthétvége nagyszerű volt.”
„Amikor valami mást csinálsz egy nagyon sztenderdizált ökoszisztémában, akkor a tradicionális rajongók reakciója az, amire hosszabb távon várni kell. De az új rajongók esetében nagyon-nagyon pozitívak a reakciók. A promóterek törekedtek erre.”
A sprinthétvégék számával kapcsolatban Domenicali kifejtette, nagyjából a versenyek egyharmadán tudja elképzelni, hogy eszerint a formátum szerint bonyolítják le a nagydíjakat.
„Nem akarunk olyan helyzetbe kerülni a jövőben, hogy minden versenyt a sprintfutamos formátum szerint tartunk. Szeretnénk limitált számot tartani, esetleg a versenynaptár egyharmadát, és kreálni valami különlegeset, amivel sportértéket tudunk adni.”
Az F1 első embere azt mondja, minden sportágnak haladnia kell a korral, a Forma-1 sem kivétel.
„Elég komoly trendet látok minden sportban arra vonatkozóan, hogy nem állnak egyhelyben, nem tartják magukat a régi szabályokhoz. Mi csak követjük azt, amit a kosárlabdában láttunk, és amit az NBA-ben csináltak. Minden professzionális sportágnak meg kell hallgatnia az igényeket, a rajongók, promóterek és partnerek véleményét, hogy nagyobb izgalmat generáljanak az adott sportban”.