Az utóbbi év során némileg elmérgesedett a viszony a Forma-1-et ellenőrző Nemzetközi Automobil Szövetség és az F1 pilótái között. Egy nagy vitát kiváltó eset például az volt, amikor tavaly Max Verstappent egy kisebb káromkodásért ítélt pénzbírság befizetésére az FIA, amire reagálva a pilóták érdekvédelmi szövetségének elnöke, George Russell azt kifogásolta, nincs átláthatóság az FIA által kezelt pénzeket illetően. Ezt követően a pilóták szövetsége nyílt levélben kérte a helyzet tisztázását, amire az FIA hivatalosan azóta sem reagált. Most azonban megszólalt az FIA együléses szériákért felelős igazgatója, aki a Motorsportnak nyilatkozott a témában.
„Az FIA egy nem profitorientált szervezet. Nincsenek részvényeseink, akik az árfolyam mozgását figyelve abban bíznak, hogy több osztalékra tesznek szert, vagy bármi ilyesmi. Minden pénzt olyan ügyekre költünk, amelyeket hasznosnak tartunk, legyen szó biztonságról, a motorsport elérhetőbbé tételéről, vagy a közúti biztonságról” – jelentette ki Nikolas Tombazis, aki szerint az FIA-t ért ilyen jellegű kritikákat gyakran a pillanatnyi érzelmek vezérlik.
„Megértem, hogy frusztráló érzés befizetni egy büntetést, és az illető akár sértettséget is érezhet. Az azonban biztos, hogy olyan sok különböző szintje van a projektjeinknek, hogy arra a következtetésre nem lehet jutni, hogy mi karácsonyi bulikra vagy ilyesmikre költjük a pénzt. Nehéz lenne olyan projektet találni az FIA keretein belül, amelynek nincs hatása a társadalomra.”
„Amit abszolút meggyőződéssel mondhatok, hogy a pilóták által befizetett bírságok semmilyen más sportot vagy kategóriát nem támogatnak. De ha megnézzük az olyan kezdeményezéseket, mint amely például az online abúzussal vagy a biztonsággal foglalkozik, szerintem ezek nemes módjai a pénz elköltésének. És ezek a pénzek ilyen projektekhez kerülnek” – tette hozzá.