Így áll az F1-es pontverseny a Belga Nagydíj után - F1VILÁG.HU

Így áll az F1-es pontverseny a Belga Nagydíj után

Vasárnapi győzelmével tovább növelte előnyét a világbajnoki összetettben a Red Bull címvédője, Max Verstappen. Eddigi legfőbb riválisa, Charles Leclerc a pontverseny 3. helyére csúszott vissza.
SPA, BELGIUM - AUGUST 28: Race winner Max Verstappen of the Netherlands and Oracle Red Bull Racing and Second placed Sergio Perez of Mexico and Oracle Red Bull Racing celebrate on the podium during the F1 Grand Prix of Belgium at Circuit de Spa-Francorchamps on August 28, 2022 in Spa, Belgium. (Photo by Mark Thompson/Getty Images)

Verstappen motorcseréje után csak a 14. helyről kezdhette meg a Belga Nagydíjat, ám domináns teljesítményt nyújtva simán nyert a spái pályán. A holland mögött csapattársa, Sergio Perez futott be másodikként, míg a dobogó legalsó fokára Carlos Sainz állhatott fel.

Miután Charles Leclerc csak 6. lett, a monacói hátránya 98 pontra nőtt a tabellán Verstappennel szemben, ráadásul Perezzel szemben is veszített egy helyet a tabellán.

A csapatok versenyében is nőtt a Red Bull előnye, mely így már 118 pontra rúg a Ferrarival szemben. A konstruktőri tabella 3. helyét magabiztosan őrzi a Mercedes, míg az Alpine el tudott lépni a pont nélkül záró McLarentől.