McLaren-elsőség az év utolsó tesztnapján

A McLaren ifjú versenyzője, Stoffel Vandoorne végzett az élen a Forma-1-es csapatok idei utolsó tesztjén, Abu Dhabiban. A belga tehetséget Kimi Räikkönen, valamint Marcus Ericsson követte.

A Pirelli maratoni, 12 órás gumitesztjén a mezőny valamennyi csapata képviseltette magát, a programot pedig az olasz gumigyártó diktálta.

Paul Hembery, a vállalat motorsport-igazgatója kedden elmondta, főleg a Pirelli jövőre bevezetésre kerülő ultralágy gumijat szeretnék tesztelni, egészen pontosan annak négyféle változatát, hogy jól felkészüljenek a 2016-os idényre.

A tesztnapon végül egy McLaren végzett az élen: a wokingi gárda autóját a belga Stoffel Vandoorne terelgette, és végül bő 3 tizedmásodperces előnnyel zárt az első helyen.

A második helyen a Ferrari finn világbajnoka, Kimi Räikkönen zárt 56 kör megtételét követően – csapattársa, a négyszeres bajnok Sebastian Vettel ugyanennyit tett meg az olasz istálló autójával, ő végül ötödikként zárt.

A két ferraris közé a Sauber autóját nyüstölő Marcus Ericsson, valamint a Lotustól jövőre már versenyzési lehetőséget kapó Jolyon Palmer férkőzött be.

A német túraautó-bajnokság, a DTM idei bajnoka is pályára hajtott. Az ifjú versenyző a Mercedes autójával körözhetett, és végül 107 kör megtételét követően a hatodik helyen zárt, megelőzve Daniel Ricciardót, Max Verstappent, Nico Hülkenberget, és Valtteri Bottast.

Alfonso Celis Jr. első tesztjét teljesítette a Force India színeiben: az ifjú versenyző végül tizennegyedik lett, 2,7 másodperccel lemaradva Hülkenbergtől. A Manor autóját kedden Rio Haryanto, valamint Jordan King terelgették, míg a Saubernél Adderly Fong kapott lehetőséget.

A csapatoknak egyébként fogalmuk sem volt arról, milyen gumiprototípusokat tesztelnek, és új alkatrészeket sem próbálhattak ki autóikon.