A spanyol pilóta tavaly a McLarentől érkezett a maranellói istállóhoz, ahol a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel helyét vehette át. Sainz remekül beilleszkedett, és már első ferraris évében jobbnak bizonyult, mint a Scuderia ígéretes tehetsége, Charles Leclerc. A 2022-es szezon viszont döcögősen indult a 27 esztendős pilóta számára, miközben Leclerc parádés teljesítményt nyújtott az év első három versenyén, és két futamgyőzelem után jelenleg magabiztosan vezeti az összetett pontversenyt. Sainz új szerződését pedig mostanáig nem jelentette be a csapat.
Az F1-Insider.com című lap ennek okát is tudni véli: szerintük a spanyol versenyző és a Ferrari vezetősége nem tudott megegyezni arról, hogy pontosan hány évre is szóljon az új kontraktus. Sainz állítólag két évre szóló megállapodást szeretne kicsikarni, míg az olasz csapat egyelőre inkább csak egy évre állapodna meg, a szerződésbe pedig belefoglalna egy opciót a 2024-es szezonra.
A korábbi Forma-1-es versenyző, Marc Surer ugyanakkor úgy látja, a Ferrarinak semmi oka nincs lecserélni Sainzot.
„Sainz alapvetően nagyon jó munkát végez” – mondta. „És remekül kijön Leclerc-rel. A Ferrari részéről semmi értelme nincs annak, hogy rövid távon lecserélje versenyzőpárosát.”
Pedig Sainz ferraris ülésére például a jelenleg a Haasnál versenyző Mick Schumacher is ácsingózik, Mattia Binotto, a maranellóiak csapatfőnöke pedig nem titkoltan azt szeretné, ha a német tehetség egy napon apja nyomdokaiba lépve náluk versenyezhetne a Forma-1-ben.
„Mick sikerei a Forma-3-ban és a Forma-2-ben – ahol mindkét alkalommal második szezonjában tudott győzni – megmutatta, hogy mennyire jól alkalmazkodik” – mondta Surer Schumacherrel kapcsolatban. „A mai Forma-1-ben pedig ez az egyik legfontosabb dolog. Manapság már mindent látni a telemetriában, a kormánymozgástól a fékponton át a csapattársad gázpedáljának állásáig mindent. Mick pedig alaposan kielemzi most ezeket az adatokat.”
Surer nagyon bízik abban, hogy Schumacher egy napon valóban a Ferrarihoz kerülhet.
„Nem kell óriási eredményeket elérni a sikerhez. Niki Lauda és Nico Rosberg kiváló példáig. Egyiküknek sem volt meg az az alapvető tempó, mint ami Lauda esetében Alain Prostnál, vagy Rosberg esetében Lewis Hamiltonnál. Mégis képesek voltak legyőzni a csapattársaikat egyszer, és meg tudták nyerni a világbajnokságot.”
„Az istenadta tehetség önmagában nem elég. Ezt Jean Alesi példája is mutatja. Óriási csillagnak tartották, amikor megérkezett a Forma-1-be. Végül azonban mindössze egyetlen versenyt tudott megnyerni pályafutása során. Micknek tisztában kell lennie azzal az elemző képességgel, amivel rendelkezik, és követnie kell Lauda és Rosberg útját. És így beajánlhatja magát a Ferrarihoz a következő néhány évben.”