Perez a Forma-1 hivatalos weboldalának adott exkluzív interjúban elmondta: bár jól érzi magát otthonában, Mexikóban, családja körében, egyelőre nem zárja ki, hogy ismét rajthoz álljon a királykategóriában – feltéve, hogy az ajánlat valóban értelmes és motiváló számára.
„Ha találok egy olyan projektet, amely teljes mértékben motivál a visszatérésre, ahol a csapat hisz bennem, értékeli a karrieremet, a tapasztalatomat, és azt, amit hozzá tudok tenni, az nagyon vonzó lehet” – mondta a 35 éves versenyző. „Ezért adtam magamnak legalább hat hónapot, hogy minden lehetőséget megvizsgáljak, és meghozzam a döntést a jövőmmel kapcsolatban.”
HIRDETÉS
HIRDETÉS
A Red Bull és Perez 2024 végén jelentették be, hogy közös megegyezéssel szerződést bontanak, noha a mexikóinak még két év volt hátra a megállapodásából. A döntés az év végi abu dhabi szezonzáró után látott napvilágot.
HIRDETÉS
„Minden nagyon későn történt a szezonban. Nem számítottam erre, csak Katarban vált világossá, amikor elkezdtünk tárgyalni a kivásárlásomról” – mesélte Perez, aki 14 szezon alatt a Sauber, a McLaren, a Force India/Racing Point és Red Bull színeiben versenyzett.
HIRDETÉS
A hatszoros futamgyőztes versenyző jelenleg ideje nagy részét feleségével és négy gyermekével tölti – ez az első jelentős szünete a sporttól több mint két évtized után.
„Jó volt kicsit hátralépni, kívülről szemlélni a sportot, és felismerni, milyen utat jártam be eddig. Úgy érzem, mindig kihoztam a maximumot a lehetőségeimből – számomra ez sportolóként nagyon fontos.”
A 2024-es év viszont fájdalmas volt Perez számára, miközben csapattársa, Max Verstappen zsinórban negyedik világbajnoki címét ünnepelhette. A Red Bull versenygépe sokak szerint különösen nehezen vezethető, amit legutóbb Liam Lawson beugrása is megerősített: a fiatal új-zélandi mindkét kínai időmérőn az utolsó helyen végzett.
HIRDETÉS
„Különösen tavaly nem tudtam megmutatni, mire vagyok képes. Most hirtelen mindenki ráébredt, mennyire nehéz vezetni ezt az autót” – magyarázta Perez. „Amikor csatlakoztam a Red Bullhoz, korábban már remek versenyzők is küszködtek – Albon, Gasly. Én olyan sokáig voltam ott, hogy mindenki elfelejtette, milyen nehéz.”
Perez egyéves kihagyást sem tart problémásnak, főként a 2026-os szabályváltozások fényében.
HIRDETÉS
„Úgy érzem, ha találok egy számomra megfelelő projektet – és mivel 2026-ban jönnek az új regulák –, egy év kihagyás semmilyen negatív hatással nem lenne a visszatérésemre.”
Bár konkrétumokat nem árult el, a hírek szerint az amerikai Cadillac – amely jövőre érkezik a Forma-1-be – az egyik olyan csapat, amely érdeklődik Perez iránt. A gárda csapatfőnöke Graeme Lowdon — aki korábban a Marussia sportigazgatója, majd Zhou Guanyu menedzsere is volt.
Bár a Red Bullnál eltöltött időszak lezárása nem Perez elképzelései szerint alakult, a mexikói jó kapcsolatot ápol a csapat több tagjával.
„Nagyon szeretném, ha jól menne a csapatnak, sok barátom van ott. Négy évet töltöttem velük, és jót akarok nekik” – mondta. „A helyzet egyszerű: ez egy nehezen vezethető autó, nehéz benne megtalálni az önbizalmat – és amikkel küszködtem, még Adrian [Newey] is beszélt róluk.”
Perez külön kiemelte Yuki Tsunodát, aki Lawson helyére lépett előre, és most Verstappen csapattársa lehet.
„Yuki tehetséges, gyors, de ami még fontosabb: megvan benne a mentális erő is, amire ebben a környezetben szükség van. Nagyon drukkolok neki és a csapatnak is.”




