Friss hírek

Verstappen simán nyerte a Stájer Nagydíjat

A Red Bull versenyzője, Max Verstappen győzött a 2021-es Forma-1-es szezon 8. versenyén, a Stájer Nagydíjon. Lewis Hamilton 35 másodperces hátránnyal ért célba, a dobogó legalsó fokára pedig Valtteri Bottas állhatott fel.

A pole pozícióból – idén már harmadszor – Max Verstappen vághatott neki a versenynek, mellette pedig ott sorakozott a 2. helyen Lewis Hamilton. Valtteri Bottas 3 rajthelyes büntetést kapott pénteki, bokszutcai megpördülése miatt, így csak az 5. helyről kezdhette meg a spielbergi versenyt.

A második rajtsorban viszont a McLarennel remeklő Lando Norris, valamint Sergio Perez várta a piros lámpák kialvását.

A RAJT

Verstappen megőrizte a vezetést a rajt után, Norris pedig nagyot csatázott Perezzel, ám végül meg tudta tartani a 3. helyet. A 3-as kanyar felé menet Leclerc első szárnya ért hozzá Gasly bal hátsó kerekéhez: a Ferrari szárnya meg is sérült, a francia pilóta pedig defektet kapott, a kanyarban ráadásul Antonio Giovinazzival és Nicholas Latifivel is koccant. Gasly számára ezzel véget is ért a futam.

A 10. körben Verstappen előnye már 3 másodperc volt Hamiltonnal szemben, Norris pedig már további 8 másodperccel volt lemaradva a 3. helyen. Perez aztán támadásba lendült a mclarenessel szemben, és a 3-as kanyarban messziről be is vetődött Norris mellé. 1 körrel később Bottas is érkezett a brit pilóta mögé, ő is viszonylag simán el tudott menni mellette.

BOTTAS PEREZ ELÉ KERÜL

Sergio Perez a 26. kör végén állt ki kerékcserére, a lágy gumikat kemény keverékre cserélték, kiállása azonban meglehetősen lassú volt. 1 körrel később Bottas is érkezett, a Mercedes taktikája pedig jól működött, a finn ugyanis a Red Bull elé tért vissza a pályára.

A 28. kör végén Hamilton is megérkezett a 2. helyről, ő is megkapta a kemény keverékű gumikat a futam második etapjára. A következő körben Verstappen is érkezett az élről, és simán visszajött Hamilton elé, az 1. helyre.

A 39. körben a remekül versenyző George Russell a pneumatikus rendszer hibája miatt feladni kényszerült a futamot: a brit a 10. helyről rajtolt, és jó ideig a 8. helyen autózott, reális esélye volt tehát a pontszerzésre.

Fotó: Williams

A 48. körben Hamilton bő 6 másodperces hátrányban autózott a 2. helyen, Bottas pedig elkezdett a gumikra panaszkodni. A finn mögött lőtávolon belül autózott Perez, mindössze másfél másodperccel lemaradva a Mercedestől.

Az 50. körben a mezőny végéről felkapaszkodó Leclerc el tudott menni Sebastian Vettel mellett, így feljött a pontszerzők közé, a 10. helyre.

Az 55. körben Perez másodszor is a bokszba hajtott, friss közepes keverékű gumikat kapott: a Red Bull megpróbált rámenni a leggyorsabb körre, és végül sikerrel is járt.

Leclerc közben Tsunoda mellett is el tudott menni, majd nem sokkal később Fernando Alonsót is megelőzte, a monacói így a 8. helyen autózott. Csapattársa, Sainz közben magabiztosan őrizte a 6. helyet.

Fotó: Scuderia Ferrari

A 60. körben Leclerc Lance Strollt is utolérte, és a spielbergi pálya 3-as kanyarjában egy határozott manőverrel ki is fékezte a kanadait, így feljött csapattársa mögé, a 7. helyre.

Verstappen a futam hajrájában 20 másodpercre növelte előnyét Hamiltonnal szemben, a címvédő pedig a 69. körben másodszor is a bokszba hajtott, hogy rámehessen az 1 pontot érő leggyorsabb körre.

A Red Bull Verstappen révén végül sima győzelmet aratott hazai pályán, előnye így 18 pontra nőtt az összetettben Hamiltonnal szemben.

A további pontszerzők: Perez, Norris, Sainz, Leclerc, Stroll, Alonso és Tsunoda.

A Forma-1-es világbajnoki sorozat egy hét múlva, ugyanitt folytatódik majd az Osztrák Nagydíjjal.