Decemberben az FIA módosította a nemzetközi sportkódexét, amelybe új szabályként belekerült, hogy a versenyzők csak előzetes engedéllyel nyilvánulhatnak meg politikai vagy vallási kérdésekben, illetve az FIA rendezvényein nem formálhatnak olyan véleményt nyilvánosság előtt, amelyekkel a „semlegesség elvét“ sértenék.
Az új szabály előtt többen értetlenül álltak, Sebastian Vettel és Valtteri Bottas is kifejezte nemtetszését, azonban Stefano Domenicali szerint továbbra is lehetőségük lesz a pilótáknak arra, hogy a számukra fontos témákról nyilvánosság előtt beszéljenek és a fontos ügyek mellett kiálljanak.
„Az F1 soha nem fogja befogni senkinek a száját“ — nyilatkozta Domenicali a The Guardian című lapnak. „Mindenki beszélni akar, szóval megvan a platformjuk, hogy a megfelelő módon elmondják, amit akarnak. Óriási lehetőségeink vannak a sportunk helyzete miatt, ami egyre inkább globális, multikulturális és többértékű.“
„20 versenyzőről, 10 csapatról és sok szponzorról beszélünk, különböző elképzeléseik, nézeteik vannak. Nem mondhatom, hogy az egyik helyes, a másik nem, de igen, ha szükséges, akkor teret adunk arra, hogy a véleményüket nyíltan megvitassák. Ezen a sportszemléleten nem fogunk változtatni. Ennek kell lennie a sportunk irányvonalának, hogy mindenki beszélhessen a megfelelő módon, nem agresszív hangnemben vagy sértően, hanem tisztelettel.“
Domenicali világossá tette, hogy nem fogják megtiltani a versenyzők számára, hogy olyan dolgokról beszéljenek, amelyek szerintük fontosak, de az új szabályt még az FIA-nak is tisztáznia kell majd — szerinte a félreértések elkerülése érdekében fontos, hogy beszéljenek erről.
„Egy szabályról beszélgetünk és a szabályzó az FIA“ — mondta a szakember. „Úgy gondolom, az FIA tisztázza majd, hogy miről van szó, bizonyos helyek tiszteletben tartásával, ahol ezt nem lehet megtenni. Biztos vagyok benne, hogy az FIA ugyanazt a nézetet osztja majd, mint a Forma-1, de ők egy olimpiai szövetség részei, ezért vannak protokollok, amelyeket be kell tartaniuk.“
„Folyamatosan figyelemmel kísérjük a helyzetet. Folyamatosan tájékoztatjuk a versenyzőket, találkozunk a GPDA-val (Versenyzők Érdekvédelmi Szervezete), hogy megbeszéljük, hogyan lehetnek a versenyzők emberileg nyitottak a sportunkban. A sportolók nagyon érzelmesek és szenvedélyesek lehetnek néhány dologgal kapcsolatban, és ezt konstruktívan kell megbeszélniük azokkal az emberekkel, akikben megbíznak“ — folytatta Domenicali.
„Erről volt egy beszélgetésem a versenyzőkkel tavaly: arról, hogy a Forma-1 hogyan lehetne egy olyan platform, ahol reflektorfénybe kerülhetnek bizonyos dolgok, amelyekről úgy gondoljuk, hogy helyes beszélni. A Forma-1-nek segítenie kell a versenyzőket, ha bizonyos témákról beszélni akarnak. Ez fontos, hogy konstruktív párbeszédet folytassunk. Ha ez nem történik meg, akkor ez zavart vagy problémákat okozhat ott, ahol nem kellene lennie problémának.“