Zanardi aranyérmes a Paralimpián

A Williams, a Lotus és a Jordan egykori versenyzője, Alex Zanardi aranyérmet szerzett a kézzel hajtott háromkerekűeknél a Paralimpián Brands Hatch-ben.

A 45 éves olasz 11 évvel ezelőtt horrorisztikus balesetet szenvedett a lausitzringi Champ Car futamon, melynek következtében mindkét lábát elvesztette és mindenki azt mondta, hogy számára végleg befellegzett.

Zanardi azonban hatalmas akaraterejének és sportszeretetének köszönhetően hamarosan ismét visszatért a versenypályára, és hat éven át a WTTC-ben versenyzett egy számára átalakított BMW-vel.

A sportember 2011-ben ezüstérmet szerzett az utcai para-kerékpár világbajnokságon.

Zanardi most is kilenc ellenfelével kellett összemérje tudását a 16km-es távon, ahol félidőben már 14 másodperces előnyben volt a német Norbert Mosandl előtt. Később tovább növelte előnyét és végül 24 perc 50 másodperc alatt teljesítette a távot.

Mosandl végül 27 másodperces hátrányban futott be a második helyen, míg az amerikai Oscar Sanchez további 18 másodperccel lemaradva harmadik, bronzérmes helyen végzett.

Zanardi kétszeres Champ Car bajnok, 1997-ben és 1998-ban nyert bajnoki címet a Ganassi csapatnak, mikor a széria Észak-Amerikai legnézettebb együléses bajnoksága volt.